Na oficjalnej stronie Dean Guitars można zobaczyć katalog instrumentów na nadchodzący rok. Największą jego część stanowią gitary elektryczne, ale nie zabrakło też basów i gitar akustycznych.
Spora oferta modeli sygnowanych ucieszy fanów Dimebaga Darrella, Kerry’ego Kinga, Michaela Schenkera, a także zmarłego niedawno Leslie Westa.



Gitary Dean kojarzone są przede wszystkim z charakterystycznymi, zadziornymi kształtami, a więc mocną część nowego katalogu stanowią modele V, Z oraz najbardziej rozpoznawalny ML.



Dla fanów bardziej tradycyjnych form przygotowano nowe odsłony modeli Cadillac, Colt, Thoroughbred czy MD.




Zwolenników nowoczesnego, ciężkiego grania ucieszy wybór modeli 7- i 8-strunowych z asymetrycznym układem progów (multiscale), w tym w seriach ML i Exile.


Akustyki o różnym kształcie i wielkości pudła mają jeden wspólny mianownik: głębokie, czarno-brązowe wykończenia.

Najskromniej, ale nie mniej atrakcyjnie przedstawia się tegoroczna propozycja firmy Dean Guitars dla basistów, czyli model Z Select Bass wyposażony w przetworniki Fishman Fluence.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.deanguitars.com/newfor2021
Dystrybutor: https://fxmusic.pl