Nowość: Dean Guitars Thoroughbred Select w wykończeniu Ocean Burst

0

Firma Dean Guitars przygotowała prezentację kolejnej gitary wchodzącej w skład serii Thoroughbred Select. Zobaczcie, jak prezentuje się tegoroczna nowość, model w błękitnym wykończeniu Ocean Burst.

Zaprojektowane przez profesjonalistów dla profesjonalistów – takie motto przyświeca gitarom z serii Select. Jej częścią są oczywiście gitary Thoroughbred Select w tym ta prezentowana dzisiaj, w wykończeniu Ocean Burst.

Dlaczego zacytowaliśmy motto? Między innymi dlatego, że jak na profesjonalne gitary, seria absolutnie powala cenowo niewygórowaną kwotą, jaką trzeba zapłacić za te instrumenty. Dla przykładu, ten konkretny model dostępny jest w cenie oscylującej w granicach 4.000 zł.

THOROUGHBRED SELECT QUILT TOP OSB

Z pozoru klasyczna konstrukcja instrumentu kryje w sobie wysokie parametry i specyfikację przypominającą drogie modele Dean Guitars. Gitarę zbudowano na bazie mahoniowego body w typie thoroughbred z topem wykonanym z klonu. Mahoniowy jest również gryf w konstrukcji Set Neck z hebanową podstrunnicą, na którą wklejono 22 progi jumbo oraz klasyczne znaczniki Pearloid Block.
Promień podstrunnicy wynosi 12″ (305mm) a skala to 24 3/4″ (629mm).

Jeśli chodzi zaś o hardware, producent wykorzystał sprawdzone klucze Grover, most Tune-O-Matic.
Jak zwykle najciekawsza jest elektronika. Amerykanie użyli mocnych i pięknie brzmiących przetworników Seymour Duncan APH-1 w pozycji gryfu oraz SH-5 w pozycji mostka.
Do kontroli brzmienia służą cztery potencjometry: Volume/Tone/Volume/Tone (na każdy przetwornik). Producent wraz z gitarą oferuje wysokiej klasy struny D’Addario EXL 120 (.009-.042).

Przy okazji warto przypomnieć, że seria gitar Thoroughbred Select od Dean Guitars miała premierę rok temu, o czym pisaliśmy w artykule:

Dean Guitars i dwa modele Thoroughbred Select

Więcej szczegółów
Producent: www.deanguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here