“Blask” – domowa wersja utworu Magdy Ruta

0

Magda Ruta opublikowała w sieci domowe nagranie piosenki “Blask” z gościnnym udziałem Meli Koteluk. Utwór pochodzi z debiutanckiej płyty Magdy pt. “Nie wiem, czy będę”.

Magda Ruta przygotowała dla swoich fanów specjalną wersję utworu “Blask” z jej debiutanckiej płyty “Nie wiem, czy będę”. W nagraniu domowej wersji piosenki wzięła udział Mela Koteluk. Pomysł nagrania domowej wersji “Blasku” wyszedł od perkusisty Kacpra Majewskiego, z którym Magda współpracuje.

Kierując się tęsknotą za spotkaniami w jego salce prób (tak podejrzewam) napisał w pierwszym tygodniu kwarantanny na naszej facebookowej grupie „zróbmy coś!” No to zrobiliśmy – wspomina artystka.

Zamknięci w domach muzycy nagrali swoje partie zdalnie. W gronie osób zaangażowanych w powstanie tego Home Video znalazła się także Mela Koteluk.

Zaprosiliśmy do tego projektu Melę Koteluk, która nadała “Blaskowi” nowej barwy i uczyniła tę wersję utworu dla nas jeszcze bardziej wyjątkową. Dziękujemy – opowiada Magda.

“Blask” to piosenka, którą Magda zadedykowała swojej mamie. Opowiada o sytuacji, w której bliska osoba wchodzi w relację, którą trudno jest zaakceptować. Taką, kiedy stereotypy i nieprzychylne opinie innych ludzi utrudniają życie a niewiedza na temat uczuć tej osoby powoduje lęk.

Debiutancki album Magdy Ruty pt. „Nie wiem, czy będę” stanowi pogłębiony obraz skomplikowanego życia wewnętrznego kobiety z całą masą wątpliwości, słabości, lęków, tęsknot, pragnień, ograniczeń oraz ocen innych ludzi. To dwanaście piosenek zawartych na albumie to bardzo osobista wypowiedź. Melodie i harmonie czasem podbijają emocje, a czasem wprowadzają w trans, dając czas na bycie tak po prostu z muzyką. Nie ma na tej płycie kalkulacji, daje się za to odczuć muzyczną wrażliwość i smak. Nie brakuje też odważnych rozwiązań jak na przykład połączenie syrenich syntezatorów rodem z nurtu electro z kobiecym głosem i żywą sekcją rytmiczną czy surowymi gitarami.

Więcej o wykonawcach na https://www.facebook.com/magdaruta.music/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here