Nowe efekty JOYO Audio – R-14 Atmosphere Reverb oraz R-10 Nascar Delay

0

Podczas tegorocznych targów NAMM Show 2019, firma Joyo Audio zaprezentowała światu nową serię efektów gitarowych. Oznaczone literką R kostki, miały zwiastować rewolucję na rynku gitarowych stompboxów. Rewolucję zarówno brzmieniową, jak i designerską. Dziś przedstawiamy Wam kolejne nowości w serii: efekty Joyo R-10 Nascar Delay oraz Joyo R-14 Atmosphere Reverb.

Joyo R-10 NASCAR DELAY to analogowy efekt delay z mostkiem typu BBD, zapewniający ciepły i naturalny dźwięk. Efekty, w których zastosowane są tego typu mostki należą do dość popularnych na rynku, ciesząc się wciąż niezmiennie wysokim zainteresowaniem. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest wbrew pozorom banalnie prosta. Otóż w efektach z mostkiem BBD opóźnienia powtarzają się z czasem, co sprawia, że główna linia gitary wyróżnia się ponad stłumionymi echami.
Jego klasyczne brzmienie przypadnie do gustu wszystkim gitarzystom, którzy uwielbiają vintage’owe i sentymentalne sola na gitarze.

Wzornictwo Joyo R-10 Nascar Delay nie kłuje w oczy niepotrzebnymi świecidełkami. Panel użytkownika to jedynie trzy pokrętełka: Delay, F.Back, Mix oraz jeden przycisk nożny On/Off uruchamiający i wyłączający efekt.
Technicznie Joyo R-10 Nascar Delay pochwalić się może parametrami:

  • Input Impedance: 1MΩ
  • Output Impedance: 470Ω
  • Rated Current Consumption: 30mA
  • Delay Time: about 500ms
  • Zasilanie: DC 9V

Cena efektu Joyo R-10 Nascar Dealy to ok 59 EUR.

Joyo R-14 ATMOSPHERE REVERB to druga dzisiejsza propozycja chińskiego producenta. Ten ciekawy brzmieniowo efekt wyposażono w sześć trybów reverbu: Plate, Church, Spring, Eko-Verb, Shimmer, Comet, Rewind, Forest oraz Pulse. Nie zamierzamy uskuteczniać tutaj subiektywnych opisów poszczególnych presetów. Najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy wejdziecie w poniższy film i sami ocenicie możliwości i charakter każdego z proponowanych ustawień Joyo R-14 Atmosphere Reverb.
Według nas, ta niepozorna mała skrzynka oferuje aż nazbyt, biorąc pod uwagę jego cenę.

Na panelu głównym upchnięto trzy potencjometry Mix, Decay i Reverb Mode służący do wyboru wspomnianych ustawień, dwa mniejsze pokrętła Tone i Mod, przełącznik Trails oraz przycisk nożny On/Off.

Specyfikacja nowego Joyo R-14 Atmosphere Reverb przedstawia się następująco:

  • Input Impedance:2.2M Ω
  • Output Impedance:100 Ω
  • Rated current consumption:140mA
  • Zasilanie: DC 9V

Cena Joyo R-14 Atmosphere Reverb to 89 EUR.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.joyoaudio.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj