NAMM2019: Fender American Acoustasonic Telecaster – hybryda z wysokiej półki

0

Amerykański gigant, firma Fender, postanowiła zaskoczyć zwolenników swoich instrumentów i rozpoczyna produkcję hybrydowych gitar akustycznych z pełnoprawną elektroniką klasycznych fenderów. Fender American Acoustasonic Telecaster zaskakuje nie tylko urodą ale i brzmieniem.

Fender American Acoustasonic Telecaster na pierwszy rzut oka wygląda jak odchudzony akustyk z niedużym otworem rezonansowym. Początkowo można sądzić, że jest to kolejny wymysł, który nie ma prawa sprawdzić się w realnych akustycznych lub wymagających klasycznego elektryka warunkach.

Jest jednak zgoła inaczej, a przynajmniej tak zapowiada producent.
Otóż najnowsza hybryda posiada elektronikę stworzoną we współpracy Fendera z Fishmanem nazwaną Acoustasonic.

System Acoustic Engine oferuje możliwość wyboru dziesięciu elektrycznych i akustycznych brzmień sklasyfikowanych po typach korpusu i gatunkach drewna, a brzmienie modyfikować możemy dzięki potencjometrowi “Mod”.
W gitarze umieszczono aż trzy systemy pickupów – przetwornik Fishman, Fishman Acoustasonic Enhancer oraz pickup magnetyczny Fender Acoustasonic Noiseless.
Gitara oferowana jest w kilku wykończeniach: Natural, Black, Sonic Gray, Surf Green i Sunburst.

Wiemy jeszcze o nowatorskim systemie Stringed Instrument Resonance System. Jednak Fender jest aktualnie na etapie jego patentowania i niestety niewiele o nim wiadomo.
Fender American Acoustasonic Telecaster aktualnie kosztuje 1 999$.

Więcej szczegółów:
Producent: www.fender.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here