NAMM2018: Orange Rocker 15 Terror. Mały wzmacniacz o wielu możliwościach

0

Świętując jednocześnie 50-tą rocznicę powstania firmy z tegorocznymi targami Namm Show, Orange pokazało światu mały lampowy wzmacniacz typu Head, który nie dość że jest przyjazny dla małych pomieszczeń, to mimo wszystko dysponuje dużym zapasem i mocy i charakteru. Oto Rocker 15 Terror!

Zastanawialiśmy się co w tym roku pokaże światu Orange Amps. Oczywiście nie byliśmy rozczarowani, gdy naszym oczom ukazał się mały lecz bardzo elastyczny brzmieniowo Rocker 15 Terror.
Jak podkreśla sam producent, wzmacniacz jest ukłonem do wszystkich tych, którzy z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na wzmacniacze o dużych mocach.
Takim właśnie jest Head Rocker 15 Terror, który poza pięknym, choć klasycznym Orange’owskim designem, posiada bardzo przydatną funkcję określania maksymalnej mocy wyjściowej: od 0,5 przez 1, 7 do 15 Wattów mocy. Przyznacie, że taka elastyczność pozwoli na ćwiczenie nawet w bardzo niewielkich mieszkaniach bez ryzyka rozdrażnienia sąsiadów.

Head wyposażono również w kilka klasycznych rozwiązań typu Clean/Dirty, czy chociażby Power Switch. Najciekawszą jednak cechą wzmacniacz jest jego brzmienie oparte na lampach (Preamp) 3 X ECC83 (12AX7), 1 X ECC81 (12AT7) oraz (lampach mocy) 2 X EL84.
To one pozwalają na uzyskanie tego samego brzmienia jak w droższych propozycjach Orange, przy zachowaniu niższej ceny ze względu na niższą moc. Zatem nieważne na ile rozkręcisz Rocker 15 Terror, to i tak zabrzmi on jak rasowy wzmacniacz dużych mocy.

Więcej info:
Producent: www.orangeamps.com
Dystrybutor: www.arcadeaudio.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here