NAMM2018: Jared Dines i Perry Ormsby tworzą 18-strunowego potwora o nazwie DJENT2018

0

To już niepierwszy projekt, w którym uczestniczy Jared Dines – dla jednych prześmieszny, dla innych irytujący przedstawiciel muzycznej sfery internetu. Dziś jednak nie skupimy się na jego twórczości, a na instrumencie, który stworzył wraz z lutnikiem o nazwisku Ormsby. Spójrzcie co razem stworzyli – gitara DJENT2018!

DJENT2018 nie tylko kojarzyć się ma z rokiem 2018. Nową gitarę wyposażono aż w 18 strun i specjalnie zaprojektowane przez Ormsby’ego przetworniki.
Konstrukcyjnie, to istny majstersztyk. Instrument wymagał specjalnie przemyślanego łączenia płyt drzewnych, gdyż napięcie 18 strun mogło spowodować wyrwanie mostka i złamanie całego instrumentu.

Wykorzystane materiały do budowy tej wyjątkowej gitary, również przyprawiają o zawrót głowy. Body wykonano z tasmańskiego drzewa czarnego, które właściwościami przypomina coś między czarnym dębem, mahoniem i hebanem. To wyjątkowe drewno charakteryzuje się niebywałą wręcz akustycznością, co oznacza, że wpada w silne drgania i wydaje z siebie specyficzny “gwizd”, podobny do dźwięku sezonowanego świerku (osoby posiadające choćby minimalne doświadczenie w pracy z drewnem, na pewno będą wiedziały o co chodzi).
Wisienką na torcie jest jednak KAMIENNY TOP. Nie, nic nie piłeś i nic nie brałeś – chyba! Dobrze czytasz! Perry Ormsby wraz z Jared’em tak sobie właśnie wymyślili ową gitarę 🙂
Nie wiadomo jak ciężka jest cała konstrukcja, ale biorąc pod uwagę gęstość tasmańskiego drewna czarnego i kamienia pełniącego rolę top’u, to instrument raczej na pewno nie jest lekką “kruszynką”.

Do budowy podstrunnicy wykorzystano natomiast heban afrykański, na którym znajdują się świecące w ciemnościach inkrustacje, wraz z logo Jared’a. Logo na główce – choć chyba ze względu na wielkość powinienem napisać na łbie – podświetlane jest diodą LED. Taki oto gadżecik.

Brzmienie DJENT2018 określane jest przez jego twórców jako ciężkie, bardzo głębokie i “okropnie niskie”. Tak czy owak, skala instrumentu jest wręcz porażająca i obejmuje tyle oktaw, że ciężko byłoby je zliczyć. Warto jednak zwrócić uwagę również na fakt, że jest to instrument z tzw. multiskalą.

Więcej info:
Producent: www.ormsbyguitars.com
Kanał YouTube Jared’a: www.youtube.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here