NAMM 2022: diamentowa gitara Martin

0

Dla uczczenia produkcji 2,5 miliona gitar, firma Martin przygotowała wyjątkowy instrument, ozdobiony 436 diamentami, pokazany światu podczas targów NAMM 2022.

Zespół projektowy Martina stworzył pamiątkową gitarę we współpracy z osobistym jubilerem Chrisa i Diane Martinów, Garym Werkheiserem z Werkheiser Jewelers Ltd. W efekcie powstał bogato zdobiony instrument, którego ciemnogranatowa płyta wierzchnia wysadzana jest 436 diamentami symbolizując rozgwieżdżone niebo. 

Ręcznie grawerowana płytka maskująca przedstawia mapę dolnego Manhattanu z 1833 roku (w którym rodzina Martinów przybyła do Ameryki) z rubinem w miejscu pierwszego sklepu C.F. Martina przy 196 Hudson Street. 

Wewnątrz pudła rezonansowego ukryto kolejne symbole: herb rodzinnego miasta C. F. Martina seniora w Niemczech, sylwetkę żaglowca, którym przybył on do Nowego Jorku oraz front budynku, w którym znajdował się jego pierwszy sklep.

diamentowa gitara Martin

Ale to jeszcze nie wszystko; na podstrunnicy i główce znajdziemy inkrustacje w kształcie gwiazdy betlejemskiej, wyglądającej jednocześnie jak róża wiatrów – kolejny motyw wielkiej podróży.

Oprócz diamentów i rubinu, gitara zawiera w swoich zdobieniach także metale szlachetne, takie jak platyna, pallad oraz 24-karatowe złoto. Zespół rzemieślników spędził blisko 200 godzin na wstawianiu kamieni i ręcznym grawerowaniu elementów.

„Ta gitara to doskonały sposób na uhonorowanie podróży C.F. Martina seniora do Ameryki i uczczenie kontynuacji spuścizny rodziny Martin. Cieszymy się, że możemy się nim podzielić ze światem”

– dodał Chris Martin

Instrument numer 2 500 000, odsłonięty przed światem przy okazji targów NAMM 2022, będzie można podziwiać w muzeum Martin Guitars. Firma stworzyła również jedną replikę tej gitary (o numerze seryjnym #2500,001), która zostanie wystawiona na aukcję. Replika ta została wykonana ze specjalnego brazylijskiego palisandru z osobistej kolekcji Chrisa Martina IV, który od wielu lat jest przechowywany w oczekiwaniu na specjalny projekt – ten moment właśnie nadszedł.

Więcej szczegółów:
Producent: www.martinguitar.com
Dystrybutor: https://www.lauda-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj