NAMM 2022: BluGuitar AMPX w końcu jest!

0
BluGuitar AMPX

AMPX – długo wyczekiwany następca debiutanckiego, podłogowego wzmacniacza gitarowego BluGuitar AMP1, zaprezentowany po raz pierwszy na NAMM 2020, w końcu gotowy na oficjalną premierę podczas NAMM 2022!

BlueGuitar AMPX mieści się w obudowie około dwa razy większej niż jego poprzednicy z serii AMP1 (w tym AMP1 Mercury Edition i AMP1 Iridium Edition), oferując już nie 3, lecz 6 przełączników nożnych. Nad nimi znajdziemy rząd potencjometrów podobnych do tych znanych z AMP1: kontrola głośności (Volume), wzmocnienia (Gain), 3-pasmowa korekcja barwy (Bass, Middle, Treble) i pokrętło Presence, wybór rodzaju wzmacniacza (Clean, Vintage, Classic lub Modern), regulacja pogłosu (Reverb) i poziomu wyjściowego (Master), a pomiędzy nimi przełączniki funkcji Boost, Mid Boost, Mod i Delay.

Największa niespodzianka kryje się jednak w najwyższej części panelu, schowanej pod otwieraną osłonką… Tutaj znajdziemy całą konsolę odpowiedzialną za kreowanie i zapisywanie presetów brzmieniowych, a także obsługę wbudowanych efektów – zarówno analogowych (w tym kompresor, boost, overdrive, fuzz i tremolo), jak i cyfrowych (chorus, phaser, flanger, univibe, delay i reverb), przetwarzanych przez 16-rdzeniowy procesor!

Za modelowanie dynamiki 100-watowej końcówki mocy odpowiedzialne są nowoczesne, miniaturowe lampy Nano-Tubes, dzięki którym AMPX doskonale odtwarza charakterystykę tradycyjnych wzmacniaczy lampowych.

„Zawsze chciałem stworzyć wzmacniacz analogowy, który będzie w stanie autentycznie odtworzyć dźwięk każdego innego wzmacniacza, jaki tylko przyjdzie mi do głowy – a dzięki AMPX właśnie to osiągnąłem! – powiedział Thomas Blug, gitarzysta i założyciel oraz główny projektant BlueGuitar. Wedle jego słów AMPX jest „pierwszym w historii wzmacniaczem, który może odtwarzać całe układy wzmacniaczy z pełną analogową jakością i dostarczając autentyczne brzmienie i odczucia z gry jak na wzmacniaczach lampowych”.

Więcej szczegółów: https://bluguitar.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj