Musikmesse2018: Robert Godin o gitrach Art&Lutherie Roadhouse Parlor

0

Gitary Godin Roadhouse Parlor Nylon i Godin Roadhouse Parlor Q-Discrete, to dwa wyjątkowe modele producenta. Gdy zobaczyliśmy na stoisku samego CEO firmy, Pana Roberta Godina, zamarliśmy z wrażenia. Marcin nie mógł się oprzeć i postanowił porozmawiać z legendą!

Spotkanie na swojej drodze tak znamienitej osobowości jak Robert Godin, nie mogło zakończyć się zwykłym, nic nieznaczącym uśmiechem i przejściem bokiem.
Jednogłośnie postanowiliśmy, że kto jak kto, ale ten gość opowie nam o gitarach lepiej niż ktokolwiek inny. I tak się zaczęło. Zestresowany, acz dumny, z samym Robertem Godinem porozmawiał Marcin.

COE firmy Godin przedstawił nam dwa modele: Roadhouse Parlor Nylon i Roadhouse Parlor Q-Discrete.

Godin Roadhouse Parlor Nylon

To z pozoru gitara klasyczna, jednak jej budowa zachęca i prowokuje. Otóż instrument zbudowano na tych samych zasadach jak tradycyjną gitarę akustyczną, z wygiętym, profilowanym gryfem o węższej szerokości dla łatwiejszego operowania w szybszych przebiegach i akustycznej grze akordowej.
Poza nylonowymi strunami, instrument brzmi jak rasowy akustyk, głęboko i dostojnie.

Godin Roadhouse Parlor Q-Discrete

To natomiast gitara już prawdziwie akustyczna, napędzana poprzez umieszczenie na długości całego mostka czujników drgania. Dzięki takiemu zabiegowi technologicznemu, instrument brzmi naprawdę mocno, mimo swoich niewielkich rozmiarów.
To co urzekło nas najbardziej jeśli chodzi o wykończenie, to dwa potencjometry wklejone w płytę wierzchnią. Wygląda to wprost oszałamiająco przywodząc na myśl “klasyczną” gitarę elektryczną.
Cena tego instrumentu też wywołuje uśmiech na twarzy, bo za tak wspaniale brzmiącą gitarę przyjdzie nam zapłacić jedyne 550 €, tj. jakieś 2400 zł.

Więcej info:
Producent: www.godinguitars.com
Dystrybutor: www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here