Musikmesse2018: Nowa gitara Godin Guitars Gypsy Jazz

0

Spotkanie z Robertem Godinem na tegorocznych Musikmesse zaowocowało wieloma, bardzo rzeczowymi i przede wszystkim ciekawymi rozmowami. Jedną z nich spędziliśmy nad poznaniem nowej gitary marki Godin, mianowicie modelu Gypsy Jazz. Posłuchajcie i zobaczcie koniecznie, co kryje w sobie ten ciekawy instrument.

Przede wszystkim Godin wyraźnie poszedł w kierunku mikrosensorów, które mają napędzać brzmienie elektroakustycznych i elektroklasycznych instrumentów.
Umieszczone na całej powierzchni topu od wewnątrz wychwytują drgania i przekazują do układu elektronicznego, który to emituje brzmienie elektroakustyczne.
Dodatkowo umieszczono pickup lipstick współpracujący z układem korekcji brzmienia. Instrument pozwala na miksowanie dwóch układów napędzających, czyli wspomniane sensory z pickupem.
Ponadto, na płycie wierzchniej umieszczono suwaki korekcyjne i przełącznik, który Robert Godin nazwał “małym distortionem”.

Instrument posiada ponadto dwa niezależne wejścia jack. Jedno do podłączenia tradycyjnego wzmacniacza akustycznego, a drugie do wzmacniacza do gitar elektrycznych.

W nowych konstrukcjach Gypsy przeprojektowano również mostek. Względem poprzednich wersji, mostek wygłuszono specjalnym filcem – Marcin zrobił by z niego genialne, babcine kapcie 🙂 – dla zniwelowania tzw. efekt overtone, na który niektórzy gitarzyści narzekali.

Więcej info:
Producent: www.godinguitars.com
Dystrybutor: www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here