Mooer GTRS – „inteligentne“ gitary na miarę naszych czasów?

0

Firma Mooer przedstawiła bardzo ciekawy koncept gitar elektrycznych z wbudowanym systemem DSP obsługującym brzmienia i efekty, kontrolowanym za pomocą aplikacji mobilnej. Projekt ma wystartować wkrótce na platformie crowdfundingowej Indiegogo.

Oto jak firma Mooer opisuje ten pomysł w oficjalnym komunikacie medialnym: 

GTRS Guitar to następna generacja produktów gitarowych, oferująca kompletny, cyfrowo-analogowy system gitarowy zbudowany od podstaw”.

Na zdjęciach widzimy gitary elektryczne o popularnym kształcie Stratocastera, wyposażone w dwa przetworniki single coil przy gryfie i na środku oraz humbucker w srebrnej puszce zamontowany przy mostku.

Na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym szczególnym od wielu podobnych instrumentów inspirowanych fenderowską klasyką – zwraca jednak uwagę gryf z „podpiekanego“ klonu. Kiedy jednak przyjrzymy się bliżej, zauważymy, że ostatni potencjometr barwy został zastąpiony intrygującą, podświetlaną gałką.

Jest to tzw. pokrętło „Super Knob“ pozwalające na obsługę funkcji wbudowanego w gitarę układu DSP, który służy do kreowania barw efektów i wzmacniaczy, podobnie jak robią to teraz pluginy VST czy cyfrowe multiefekty – a znając renomę firmy Mooer w tej dziedzinie domyślamy się, że będą to bardzo dobrej jakości brzmienia, zaczerpnięte być może z modeli GE300 czy Preamp Live. 

Oprócz tego na pokładzie gitar GTRS znajdziemy wbudowany tuner, automat perkusyjny, metronom i looper – ale jak to wszystko obsługiwać? Oprócz specjalnej aplikacji sterującej na smartfony i tablety iOS oraz Android, pomyślano także o podłogowym przełączniku nożnym, komunikującym się z gitarą bezprzewodowo przez Bluetooth!

Brzmi to wszystko całkiem ciekawie, ale na razie czekamy na oficjalny start projektu na portalu finansowania społecznościowego Indiegogo. Na oficjalnej stronie GTRS można zapisać się na newsletter informujący o starcie kampanii crowdfundingowej.

Więcej informacji:
https://www.gtrs.tech
http://www.mooeraudio.com

Dystrybucja: https://shop.warwick.de/en

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj