Leash Eye ambasadorem Orange Amps w Polsce

0

Marka Orange jest jakością samą w sobie i naprawdę nie ma co się spierać w tej kwestii. Zdawać by się mogło w takim razie, że te wzmacniacze nie potrzebują reklamy, jednak… Od niedawna ambasadorem marki stała się grupa Leash Eye z gitarzystą Arkadiuszem „Opathem” Gruszką na czele.

Gitarzysta metalowego zespołu szczególnie ulubował sobie head OR15H. Model nawiązuje do słynnej lampowej konstrukcji z 1972 roku, ochrzczonej mianem „pictures only” z uwagi na brak jakichkolwiek napisów na panelu przednim i użycie jedynie piktogramów objaśniających działanie poszczególnych potencjometrów.
Rozmiarami i ogólną koncepcją OR15H przypomina kompaktowe heady Tiny Terror czy Dual Terror, ale jest też między nimi parę istotnych różnic. Jest to tak samo wzmacniacz w pełni lampowy, którego końcówkę mocy oparto na dwóch lampach EL84. Może ona pracować w trybie pełnej mocy 15 W lub „na pół gwizd- ka”, czyli około 7 W. W preampie znajdziemy trzy lampy ECC83 (12AX7), a dodatkowa ECC81 (12AT7) siedzi w obwodzie pętli efektów – tutaj podobieństwa z wspomnianymi Terrorami się kończą, ponieważ tam w ogóle nie mieliśmy do dyspozycji pętli efektów.

Członkowie Leash Eye nazywają obecnie swoją muzykę Hard Truckin’ Rock. W praktyce jest to mieszanka dużej ilości melodyjności hard rocka rodem z lat 70-tych oraz elementów stoner-metalu czy też southern rocka. Brzmienie zespołu to osadzona sekcja rytmiczna wzbogacona o mięsiste gitary oraz przesterowane organy Hammonda. To wszystko okraszone niebanalnym, typowo hard-rockowym wokalem daje mieszankę klasyfikującą muzykę Leash Eye w kategoriach hard rocka na miarę XXI wieku. Zespół wydał wiele płyt, dwie ostatnie  w wytwórni Metal Mind Productions.

Więcej info:
Producent – www.orangeamps.com
Dystrybutor – www.arcadeaudio.pl
Zespół – www.facebook.com/leasheye

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here