Lava Drop – inne spojrzenie na gitarę

0

Lava Drop to litewska firma, której celem było kompletnie inne spojrzenie na konstrukcję gitary, na jej funkcjonalność i design. Konstruktorom niewątpliwie udało się zrealizować wszystkie te założenia, tworząc trzy pierwsze modele

Lava Drop +  Lava Drop –  Lava Drop X

lavadrops

Wszystkie gitary zaprojektowane są z najdroższych, najlepszych i najpiękniejszych w mojej ocenie gatunków drewna. I tak chociażby Lava Drop X, której korpus i gryf wykonane są z drzewa merbau, jednego z najtwardszych gatunków wykorzystywanych również do takich celów, jak produkcja pojemników na odpady niebezpieczne. Gęstość tego gatunku, jego wytrzymałość na uszkodzenia, jak również właściwości akustyczne sprawiają, że jest to najpewniej idealny materiał na konstrukcję gitary elektrycznej.
Gitary litewskiej marki ozdabiane są jednak nie tylko wysokogatunkowym drewnem, ale i lawą wulkaniczną, którą znaleźć możemy na podstrunnicy w formie znaczników.
Jednak to nie wszystko co niesie ze sobą model Drop X.
Instrument ten jest niejako kwintesencją tradycji lutniczej z futuryzmem i technologią, której nie powstydziłaby się stacja kosmiczna.
Drop X wyposażona jest w MIDI laser, który wyraźnie służy do generowania pewnego rodzaju elektronicznych dźwięków.
Oczywiście dzięki samemu MIDI, gitarę można również łączyć z komputerem.
Generalnie rzecz ujmując, Lava Drop, to zgoła inne spojrzenie na technikę, tradycję budowy instrumentów i ich wykorzystanie.
Osobiście liczę na to, że firma rozwinie skrzydła i zapoczątkuje trend w budowie futurystycznych gitar, które będziemy mogli nabyć w sklepie muzycznym tak samo, jak teraz kupujemy tradycyjne gitary elektryczne.

www.lava-drops.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj