Lâg Tiki Uku 8 TKU8 C. Nowe ukulele w ofercie Lâg Guitars

0

Ciekawy design i walory akustyczne Lâg Tiki Uku 8 TKU8 C zasługują na najwyższe noty. Poznajcie nowe instrumenty w ofercie Lâg.

Lâg Tiki Uku 8 TKU8, to instrument wyjątkowy. Utrzymany w klasycznym stylu ukulele, zapewnia wyśmienitą charakterystykę akustyczną, świetny sustain i grywalność. Zdobią go oryginalne akcenty zaczerpnięte prosto z Polinezji (stylowa rozeta, zakończenie podstrunnicy, grafika wewnątrz pudła). Jeśli chodzi o budowę, model 8 TKU8 C ma pudło wykonane z laminowanego drewna sapele. Do pudła rezonansowego doklejono szyjkę z tego samego drewna na której znajduje się podstrunnica z drewna orzechowego, odpowiednio twardego, by pewnie trzymać czternaście niklowych progów.

Z orzechowca wykonano także mostek ozdobiony takimi samymi markerami co podstrunnicę. Otwarte, precyzyjnie strojące klucze to istotny element osprzętu, ponieważ dokładne nastrojenie ukulele to nie taka prosta sprawa. Stabilne klucze o odpowiednim przełożeniu umożliwiają pewny chwyt. Lâg Tiki Uku 8 TKU8 zachowano w wykończeniu Open Pore, co oznacza, że trzymając je, mamy bezpośredni kontakt z olejowanym drewnem.

Na najwyższe noty zasługują zaś walory akustyczne instrumentu. Lâg Tiki Uku 8 TKU8 stworzono tak, by cały instrument wpadał w rezonans. Użytkownicy tego modelu zwracają uwagę na fakt, iż podczas gry drga nie tylko samo pudło, ale i mostek, gryf oraz główka.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.lagguitars.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.lauda-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here