Kupujemy gitarę klasyczną! Który instrument wybrać?

1

I znowu kupujemy gitarę ze sklepem Muzyczny.pl. Jak się okazuje, zakup gitary to nie tak trudna sprawa jak wielu się wydaje. Wystarczy określić kilka parametrów i sprawa staje się dość prosta.

Z poniższego filmu dowiecie się, jak wybrać swoją pierwszą gitarę klasyczną?
Autorzy materiału w bardzo przystępny sposób tłumaczą jakie kryteria wybrać, aby sprawnie sfinalizować zakup instrumentu.

W pierwszej kolejności określcie swój budżet. To pomoże Wam zawęzić krąg instrumentów i tym samym uniknąć niepotrzebnego ślęczenia w sklepie i wpatrywania się w gitary, których i tak nie zabierzecie z sobą do domu.

Następnie określcie wielkość instrumentu. Pamiętajcie, że gitary występują w kilku najpopularniejszych rozmiarach: 1/4, 1/3, 1/2 i 4/4. Najmniejsze instrumenty przeznaczone są do nauki dzieci lub osób o bardzo niskim wzroście i przede wszystkim małych dłoniach.


Jednym z najważniejszych kryteriów powinno być strojenie gitary. Pomóżcie sobie tunerem lub własnym doświadczeniem – jeśli takowe macie – i sprawdźcie instrument przed zakupem. To warunek konieczny by gitara była gitarą, a nie nic niewartym pudłem.
Na końcu przyjrzyjcie się jej. Poszukajcie niedoskonałości, haczących progów i niedociągnięć lakierniczych. Gdy natomiast znajdziecie instrument z luźnym mostkiem bądź progami, wyjdźcie ze sklepu, gdyż to świadczy o sprzedawcy i jego inklinacji do poszukiwania osoby, którą łatwo oszukać.

Powodzenia

Więcej szczegółów
Sklep: https://muzyczny.pl

1 KOMENTARZ

  1. Oj, dobrać odpowiedni instrument, który będzie pasować pod każdym względem to jest poważne wyzwanie. A gitara klasyczna to już musi brzmieć wtedy można zaznać prawdziwej przyjemności z grania. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Kantare model Vivace C, który nabyłam dosłownie trzy tygodnie temu. Wpierw sporo dobrego naczytałem się o tych gitarach, poszedłem do sklepu, sprawdziłem i rzeczywiście świetny instrument.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here