Kupujemy gitarę klasyczną! Który instrument wybrać?

2

I znowu kupujemy gitarę ze sklepem Muzyczny.pl. Jak się okazuje, zakup gitary to nie tak trudna sprawa jak wielu się wydaje. Wystarczy określić kilka parametrów i sprawa staje się dość prosta.

Z poniższego filmu dowiecie się, jak wybrać swoją pierwszą gitarę klasyczną?
Autorzy materiału w bardzo przystępny sposób tłumaczą jakie kryteria wybrać, aby sprawnie sfinalizować zakup instrumentu.

W pierwszej kolejności określcie swój budżet. To pomoże Wam zawęzić krąg instrumentów i tym samym uniknąć niepotrzebnego ślęczenia w sklepie i wpatrywania się w gitary, których i tak nie zabierzecie z sobą do domu.

Następnie określcie wielkość instrumentu. Pamiętajcie, że gitary występują w kilku najpopularniejszych rozmiarach: 1/4, 1/3, 1/2 i 4/4. Najmniejsze instrumenty przeznaczone są do nauki dzieci lub osób o bardzo niskim wzroście i przede wszystkim małych dłoniach.


Jednym z najważniejszych kryteriów powinno być strojenie gitary. Pomóżcie sobie tunerem lub własnym doświadczeniem – jeśli takowe macie – i sprawdźcie instrument przed zakupem. To warunek konieczny by gitara była gitarą, a nie nic niewartym pudłem.
Na końcu przyjrzyjcie się jej. Poszukajcie niedoskonałości, haczących progów i niedociągnięć lakierniczych. Gdy natomiast znajdziecie instrument z luźnym mostkiem bądź progami, wyjdźcie ze sklepu, gdyż to świadczy o sprzedawcy i jego inklinacji do poszukiwania osoby, którą łatwo oszukać.

Powodzenia

Więcej szczegółów
Sklep: https://muzyczny.pl

2 KOMENTARZE

  1. Oj, dobrać odpowiedni instrument, który będzie pasować pod każdym względem to jest poważne wyzwanie. A gitara klasyczna to już musi brzmieć wtedy można zaznać prawdziwej przyjemności z grania. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Kantare model Vivace C, który nabyłam dosłownie trzy tygodnie temu. Wpierw sporo dobrego naczytałem się o tych gitarach, poszedłem do sklepu, sprawdziłem i rzeczywiście świetny instrument.

  2. Ja tam uważam, że gitara przede wszystkim musi dobrze stroić i ten strój dobrze trzymać. Oczywiście wpływ na to ma szereg czynników, ale przede wszystkim nie trzeba wydawać jakiś kosmicznych sum by kupić dobry instrument. Ja sprawiłem sobie taką budżetową Be Joe i jestem bardzo zadowolony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here