Jubileuszowe gitary Fender Diamond Anniversary z okazji 75-lecia firmy

1
FENDER 75TH ANNIVERSARY COMMEMORATIVE TELECASTER®

Dla uczczenia 75 rocznicy istnienia firmy Fender na rynku pojawi się specjalna, limitowana edycja instrumentów obejmująca najpopularniejsze modele gitar i basów elektrycznych.

Założona w roku 1946 firma Fender Electric Instrument Company na zawsze zmieniła (i nadal zmienia!) oblicze światowego rynku muzycznego. Któż nie kojarzy kształtu takich gitar jak Stratocaster i Telecaster, czy basów Precision Bass oraz Jazz Bass, których brzmienie słychać w największych przebojach muzyki popularnej od połowy XX wieku po dziś dzień? Właśnie te cztery historyczne modele pojawią się w roku 2021 w specjalnych, rocznicowych wersjach, w dwóch wariantach wykończenia i różnych pułapach cenowych:

Gitary z serii 75th Diamond Anniversary wykonane w zakładzie Fendera w Meksyku wyposażone są w przetworniki Vintera ’60s, szyjkę o profilu modern C i opatrzone błyszczącym wykończeniem o satynowej powierzchni. Ich cena wyniesie około tysiąca euro. W komplecie otrzymamy miękki pokrowiec.

Fender 75th Diamond Anniversary Stratocaster

Modele 75th Anniversary produkcji USA mają jesionowe korpusy wykończone w kolorze Burbon Burst, szyjkę o grubszym profilu deep C oraz zestaw przetworników Fender Custom Shop Fat ’60s, a ich cena jest dwukrotnie wyższa od modeli meksykańskich. Instrumenty sprzedawane są w komplecie z twardym futerałem.

Fender 75th Anniversary Stratocaster 2-Color Bourbon Burst

Więcej szczegółów: https://shop.fender.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here