Jakie ukulele wybrać? Poradnik dla początkujących i zaawansowanych

2

Ukulele – mała “gitarka”, która z dnia na dzień zyskuje sobie coraz więcej popularności. Jeśli w waszych głowach kiedykolwiek pojawiła się myśl, by nauczyć się gry na tym niepozornym instrumencie, zapraszamy do obejrzenia nagrania, jakie pojawiło się na portalu Reverb. Przekonacie się sami, że nie takie ukulele straszne, jak je malują!:)

Marzycie o grze na instrumencie harmonicznym, ale miliony klawiszy powodują, że na sam ich widok pot leje się wam po plecach, a nawet sześć strun gitary wydaje się być przeszkodą nie do pokonania? A może zawsze chcieliście zagrać “Somewhere over the rainbow” w stylu Israela Kamakawiwoʻole?

Ukulele to idealny instrument dla początkujących, ale nie gardzą nim nawet ci bardziej zaawansowani muzycy. Spośród polskich artystów największą propagatorką tego małego instrumentu można chyba nazwać Julię Pietruchę, która swoimi dźwięcznymi i lekkimi balladami poruszyła serca tysięcy Polaków.

Jeśli zatem też chcecie nauczyć się gry na ukulele, chcecie dowiedzieć się, czym kierować się podczas wyboru tego instrumentu, koniecznie obejrzyjcie samouczek zamieszczony na kanale YouTube Reverb. Z całą pewnością rozjaśni wam w głowach i pomoże wybrać ukulele idealnie odpowiadające waszym potrzebom!

Obszerny artykuł zawierający wiele ciekawych porad znajdziecie także na portalu www.reverb.com.

2 KOMENTARZE

  1. Ukulele to świetny pomysł na zagospodarowanie wolnego czasu. Sam mam takie niedrogie sopranowe ukulele Be Joe model FZU-06, które idealnie się sprawdza do akompaniowania przy różnych okazjach.

  2. Z całym przekonaniem mogę podpisać się pod komentarzem Radka. Też mam Be Joe i jestem bardzo zadowolonym a ukulele, to bardzo fajny i nietrudny w nauce instrument.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here