Andrew Barta o swoim nowym urządzeniu Tech 21 SansAmp YYZ

0

Tech 21 przygotował w tym roku sporo ciekawych urządzeń dedykowanych gitarzystom,  w tym również basistom. Jednym z nich jest nowy preamp basowy Tech 21 YYZ z linii SansAmp. Dziś kilka słów o nim od samego Andrew Barta, założyciela marki.

Przypomnijmy jednak najpierw czym jest samo urządzenie…

Kompaktowy Tech 21 SansAmp YYZ jest „odchudzoną” wersją rackowego procesora GED-2112, dzięki czemu, w przeciwieństwie do niego, możemy umieścić go w naszym pedalboardzie. Jest to oczywiście, podobnie jak w przypadku GED-2112, sygnatura Geddy’ego Lee.

Legenda zespołu RUSH – Geddy Lee, zaczynając od trasy „Test for Echo” w 1996 roku, występował na koncertach bez jakichkolwiek wzmacniaczy lub głośników scenicznych, korzystając z indywidualnych sposobów nagłośnienia. Geddy znany jest również z tego, że używa najróżniejszych preampów, aby uzyskać swoje wielowarstwowe brzmienie. I tak od 2001 roku w jego rigu znalazł się m.in. SansAmp RBI oraz/lub SansAmp RPM. W celu stworzenia dla swoich projektów bardziej kompaktowego i prostego systemu, Geddy wraz z Tech 21 opracował Signature SansAmp GED-2112, a teraz producent oddaje w ręce muzyków właśnie, tytułowy preamp basowy Tech 21 SansAmp YYZ.

Do dyspozycji mamy dwa kanały: czysty i przesterowany. Nowością w tym rozwiązaniu jest pokrętło MIX, które pozwala ustalać proporcje między kanałami Drive i Deep. Do dyspozycji mamy oczywiście 3-pasmowy korektor EQ, a także przycisk Tight, który wprowadza bardziej agresywny przester. Na pokładzie znajduje się także przełącznik nożny (buforowany Bypass) oraz wejście i wyjście audio. Zasilanie odbywa się za pomocą zewnętrznego zasilacza lub wbudowanej baterii 9V.

W najnowszym wywiadzie, jaki znaleźliśmy w sieci, Andrew Barta, wynalazca SansAmp, prezes i projektant wszystkich urządzeń marki Tech 21, mówi o rozwoju Geddy Lee GED-2112 i YYZ Signature SansAmps. Zapraszamy do oglądania, tylko na kanale YouTube!

A poniżej jeszcze jeden ciekawy materiał video na temat Tech 21 SansAmp YYZ, przygotowany podczas premiery urządzenia na NAMM Show 2019:

Więcej szczegółów
Producent: http://www.tech21nyc.com
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here