Jak wymienić struny w gitarze akustycznej?

0

Wymiana strun w gitarze klasycznej i akustycznej należy raczej do prostych czynności. Jeśli jednak robicie to po raz pierwszy, to krótki poradnik video na pewno się Wam przyda. Taki materiał przygotowała firma Ortega Guitars na przykładzie swoich najnowszych ekologicznych strun Atmosphere Green.

ORTEGA Guitars Atmosphere Green to struny, których proces produkcyjny jest ważnym gestem w kierunku ochrony środowiska naturalnego. Materiałem bazowym wykorzystanym do stworzenia “zielonych strun” stał się nylon wyprodukowany z oleju roślinnego. Więcej na ich temat pisaliśmy w artykule: https://uptone.pl/gitara/ekologiczne-struny-ortego-guitars-atmosphere-green.

Warto jednak wyjaśnić, że Ortega produkuje swoje ekologiczne struny tylko do gitar klasycznych. Póki co nie wymyślono innego ekologicznego materiału do gitar z metalowymi strunami… 🙂
A przy okazji kolejny raz nasuwa się pytanie dotyczące nomenklatury gitarowej.
Utarło się bowiem, że gitara akustyczna nie jest tym samym co gitara klasyczna.
Zapytam więc – czy gitara klasyczna nie jest gitarą akustyczną? W mojej ocenie zdecydowanie jest, gdyż nienapędzana żadną zewnętrzną elektroniką wykorzystuje prawa fizyki z zakresu akustyki.
Ale dość dywagacji 🙂

Co do samego poradnika, to dedykujemy go wszystkim tym, którzy posiadając gitarę klasyczną niejednokrotnie męczą się ze ześlizgiwaniem się nylonowych strun z kołków. Zwróćcie zatem baczną uwagę na metodę ich owijania i blokowania. Uwierzcie, że taka metoda ułatwi Wam cały proces zakładania strun, a ich strój będzie dużo stabilniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here