Jak wybrać efekt typu delay?

0

Efekty Delay to nic innego jak opóźnienie zagranego dźwięku lub frazy. Niegdyś skomplikowana technologia tworzenia efektu Delay dziś jest jednym z najpopularniejszych efektów w zestawie niemal każdego gitarzysty.

Dealy to efekt oparty na czasie, w którym urządzenie kopiuje sygnał przychodzący i odtwarza go raz lub wiele razy po ustalonym parametrycznie czasie. Zarówno czas opóźnienia jak i liczba powtórzeń zależy od konkretnego producenta i jego produktu.

Pytanie jednak, który z dostępnych na rynku efektów Delay wybrać? Z odpowiedzią przychodzi kilkuminutowy film, przygotowany przez specjalistów z amerykańskiego sklepu muzycznego Reverb, gdzie na przykładach w przystępny sposób tłumaczą różnice między nimi.

My wybraliśmy dla Was troszkę inne efekty – ze względu na cenę czy też dostępność w naszym kraju, a także mnogość funkcji dodatkowych. Traktujcie więc film raczej jako bazę do swoich testów, a efekt wybierzcie taki, który rozkocha Was w swoim brzmieniu, będzie dla Was intuicyjny, posiadał wszystko czego potrzebujecie i będzie Was na niego stać. Oferta jest naprawdę szeroka!

Wczesne Delay’e analogowe polegały na nagrywaniu gitary na taśmie magnetycznej. Możecie sobie jedynie wyobrazić jak trudną sztuką było stworzenie efektu opóźnienia wciąż przewijając taśmę i wklejać ją w ścieżkę. Dziś sprawa wydaje się tak banalna, że niewielu gitarzystów zastanawia się na tym w jaki sposób stworzone są te efekty.
Nie wchodząc jednak w problematykę techniki, zalecamy uwolnienie głowy od tych zawiłości i skupienie się na tym co dla nas najważniejsze – na brzmieniu!

MXR Carbon Copy Analog Delay (M-169)

Prosty konstrukcyjnie analogowy Delay oferujący 600ms opóźnienia, analogowy tor sygnału i True Bypass. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta: www.jimdunlop.com

Boss DD-500

Cyfrowy BOSS DD-500 to niezmiernie rozbudowane narzędzie oferujące aż 12 trybów pracy takich jak vintage delay, tape echo czy pitch shift. Oferuje również sporo emulacji legendarnych efektów. Więcej informacji na stronie www.boss.info/pl

EBS ReTracer Delay

O tym maleństwie pisaliśmy na łamach naszego portalu, a więc nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do rozległej i wnikliwej lektury testu zatytułowanego EBS ReTracer Delay z dedykowaną aplikacją Desktop Editor.

Joyo R-07 Aquarius

Joyo R-07, to nowy, ciekawy i niedrogi Delay, generujący swoje brzmienie cyfrowo. O nim również przeczytacie na naszej stronie Joyo R-07 Aquarius – cyfrowy delay dużych możliwości.

Jim Dunlop MXR Carbon Copy® Deluxe Analog Delay

I kolejny w naszej bazie analogowy MXR znalazł swoje miejsce na łamach uptone.pl. Znajdziecie go w tekście Jim Dunlop MXR Carbon Copy® Deluxe Analog Delay – zapraszamy do lektury!

Boss DD7

Ostatni w naszym krótkim zestawieniu efekt, to modulujący Delay z trybem Analog, wykorzystujący najlepsze doświadczenia producenta w tworzeniu wysokiej klasy efektów.
DD7 oferuje rozszerzony czas opóźnienia do 6,4 sekund. Oczywiście więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.boss.info/pl

Więcej publikacji, o wielu różnych efektach typu delay, znajdziecie w linku: https://uptone.pl/delay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj