Jak brzmią akustyki od Faith Guitars?

0

Kolejna okazja do posłuchania i przyjrzenia się z bliska świetnym gitarom akustycznym od Faith Guitars. Na warsztacie dziś dwa modele z serii Hi-Gloss Neptune z wbudowaną elektroniką. Zapraszamy do prezentacji!

Za przygotowanie prezentacji zabrało się dwóch świetnych gitarzystów. W przypadku modelu Faith HI-GLOSS NEPTUNE Cut/Electro (FNCEHG) – będzie to młody i niezwykle uzdolniony fingerstyle’owy gitarzysta Connor Thomas, a za przedstawienie możliwości brzmieniowych barytonowej wersji tego samego modelu oznaczonego symbolem FNBCEHG, czyli HiGloss Baritone Neptune Cut/Electro zabrał się Shane Hennessy, który zagra na niej utwór ze swojej najnowszej płyty “Rain Dance”, która właśnie ukazała się w sprzedaży. Tak więc zapraszamy do słuchania i oglądania 🙂

Faith Hi-Gloss NEPTUNE Cut/Electro (FNCEHG)

Faith Hi-Gloss Baritone Neptune Cut/Electro (FNBCEHG)

Oba modele zbudowane są dokładnie tak samo, a różni je jedynie menzura, która w przypadku modelu barytonowego jest nieco dłuższa, pozwalając na niższe strojenie.

Gitary te odznaczają się użyciem przez producenta bezbarwnego lakieru o wysokim połysku co podkreśla piękno naturalnego drewna. Modele z wyższej półki, polecane są głównie gitarowym koneserom i zawodowcom. Zastosowane pudło typu Baby Jumbo sprawia, że instrument idealnie się układa w dłoniach grającego. Gitary z tej serii posiadają top wykonany z wyselekcjonowanego litego świerku Engelmanna dającego jasne brzmienie, natomiast boki i tył z litego drewna palisandrowego, które jest drewnem dającym najniższy i najmocniejszy bas spośród wszystkich używanych gatunków. Nie “zdusza” przy tym wysokich dźwięków płyty wierzchniej, wręcz przeciwnie – wzmacnia środek i górę, nie odbierając jej przy tym polotu.

Rzadko gitary w tym zakresie cenowym są wykonane w całości z litego drewna. Ta ich cecha wyróżnia je spośród innych dostępnych na rynku muzycznym. Gryf oraz otwór rezonansowy zdobiony macicą perłową dodające piękna instrumentowi. Klucze Grover – lidera w swojej branży zapewniają idealne strojenie, a wbudowany przetwornik Fishman INK3 ze stroikiem pozwala na jeszcze szersze wykorzystanie instrumentu oraz nastrojenie gitary bez używania zewnętrznych narzędzi. W zestawie znajdziemy także bardzo elegancki, twardy futerał.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.faithguitars.com
Dystrybutor: https://www.facebook.com/Silesia.Music.Center

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here