Ibanez z nowymi gitarami Hollow Body: AS113-BS i GB10SEFM-SRR

372
Ibanez-Hollow-Body-AS113-BS-GB10SEFM-SRR

W tym roku Ibanez wprowadza nowe modele nie tylko w obszarze gitar elektrycznych i basów, lecz również w kategorii Hollow Body. Poznajcie dwie nowe gitary tego typu: AS113-BS i sygnowany przez George’a Bensona model GB10SEFM-SRR.

Ibanez AS113 z serii Artstar został wyposażony w świerkowy top, tył i boki z klonu płomienistego oraz trzyczęściowy gryf Artstar z drewna nyatoh/maple. Hebanowa podstrunnica zapewnić ma skupiony charakter basów oraz mocny atak w zakresie wysokich tonów.
Gitara wyposażona jest w przetworniki Super 58, nadające gitarze klasycznego brzmienia, siodełko wykonane z kości i strunociąg Quik Change III. Dodatkowo gitara posiada mostek Gibraltar Artist, zapewniający naturalne brzmienie i wysoką stabilność stroju.

Ibanez-AS113_BS
Ibanez AS113 Brown Sunburst

Nowy model Ibanez GB10SEFM-SRR sygnowany przez George’a Bensona ma płytę wierzchnią, tył i boki wykonane z klonu płomienistego, hebanową podstrunnicę oraz trzyczęściowy klonowy gryf GB. Gitara posiada również specjalne, „pływające” przetworniki GB, eliminujące sprzężenia i zapewniające ciepłe, jazzowe brzmienie. Instrument wyposażono w strunociąg GB10 oraz hebanowy mostek, który przenosi wibracje strun bezpośrednio na korpus, zapewniając w ten sposób naturalne i ciepłe brzmienie.

Ibanez-GB10SEFM_SRR
Ibanez GB10SEFM Sapphire Red

Model AS113 jest dostępny w klasycznym wykończeniu Brown Sunburst, zaś GB10SEFM to przepiękne wykończenie Sapphire Red.

Pierwsza dostawa obu instrumentów zaplanowana jest jeszcze na kwiecień tego roku, a sugerowane ceny detaliczne wynoszą: 4.126 PLN dla modelu AS113 oraz 7.339 PLN dla modelu GB10SEFM. Z każdą gitarą w zestawie otrzymacie porządny twardy futerał.

Ibanez-case

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution