Nowość: Orange Marcus King MK Ultra!

251
Orange-Marcus-King-MK-Ultra_uptone

Orange Amplification wprowadza do oferty limitowaną edycję wzmacniacza Marcus King MK Ultra. Co ciekawe jest to pierwsza konstrukcja brytyjskiego producenta, zaprojektowana i zbudowana w USA, oczywiście w ścisłej współpracy z fenomenalnym Marcusem Kingiem – gitarzystą i piosenkarzem nominowanym do nagrody Grammy!

Nominowany do nagrody GRAMMY artysta, wykonawca i autor tekstów Marcus King był wręcz skazany na granie muzyki. Przemierzając tysiące mil w trasie jako “The Marcus King Band”, zdobył pozycję dzięki niezrównanej zdolności wykonawczej i dynamicznym występom na żywo. W 2020 roku nagrał swój solowy debiut El Dorado, który zdobył nominację do nagrody GRAMMY w kategorii “Najlepszy album Americana”. King od lat używa wzmacniaczy Orange, a współpraca z firmą Orange zaowocowała stworzeniem sygnowanego wzmacniacza o brzmieniu, które spełni jego marzenie.

Marcus King MK Ultra, będący doskonałym połączeniem klasycznych brzmień amerykańskich i brytyjskich, jest całkowicie unikalną konstrukcją, która oferuje nowe podejście do definitywnego brzmienia Orange. Subtelność brzmienia nowego wzmacniacza oferuje mnóstwo ekspresyjnego rockowego crunchu oraz potężne, bogate brzmienie soulowe.

30-watowy, w pełni lampowy MK Ultra jest pierwszym wzmacniaczem Orange, który został zaprojektowany i zbudowany wspólnie z Orange USA. Starannie dobrane obwody nowego wzmacniacza doskonale reagują na różne ustawienia głośności i barwy dźwięku na gitarze, a także współpracują z pedałami, kształtując brzmienie, a nie nakładając się na nie. Zastosowano w nim najwyższej jakości komponenty, w tym niestandardowe transformatory Heyboer oraz parę lamp przedwzmacniacza 12AX7, które napędzają sekcję końcówki mocy zbudowaną z dwóch katodowych lamp mocy 6L6GC. To pierwsze rozwiązanie w ofercie Orange pozwala wydobyć wszystkie harmoniczne i wrażliwość na dotyk, jakiej wymaga King.

Orange-Marcus-King-MK-Ultra

Zakres działania tej prostej konstrukcji z trzema pokrętłami trzeba usłyszeć, aby uwierzyć. Zwiększając czułą i szybką regulację VOLUME uzyskuje się większe nasycenie, a 6L6 zaczynają się rozkręcać, dając niemal gąbczasty atak. Zwiększając zakres regulacji SING (wysokie tony), tworzysz atmosferę dzięki precyzyjnym zmianom jasności brzmienia, a zwiększając zakres regulacji DEEP (bas) dodajesz “grubości”.

Dla mnie to jak spełnienie marzeń z dzieciństwa. To wyjątkowy amerykański wzmacniacz brytyjskiej firmy dla wyjątkowego amerykańskiego mężczyzny.

– mówi Marcus King

Specyfikacja techniczna:

Preamp 2 x 12AX7 (ECC83)
Wzmacniacz mocy 2 x 6L6GC
Regulatory : Input, Sing (Treble), Volume, Deep (Bass), STBY (Warmup), Power
Moc wyjściowa: 30 Wat RMS
Wyjście głośnikowe: 1× 4Ω or 2 X 8Ω / 1 x 8Ω lub 2 x 16Ω / 1 x 16Ω
Wymiary: 55cm x 27cm x 24cm (21.7″ x 10.6” x 9.5″)
Waga: 17.8 kg (39.2 lbs)

Więcej szczegółów
Producent: https://orangeamps.com
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl