CORE vs S2 vs SE: Który model PRS Custom 24 wybrać?

0
PRS-Guitars-CORE-vs-S2-vs-SE

Model Custom 24 to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gitar elektrycznych ze stajni PRS Guitars. Można wręcz powiedzieć, że jest kwintesencją marki, a jednocześnie pierwszym modelem który Paul Reed Smith pokazał publicznie na zimowych NAMM Show w 1985 roku. Zaglądając jednak w katalog producenta możemy zauważyć dodatkowe oznaczenia CORE, S2 czy SE. Na czym polegają różnice?

W skrócie, modele z serii PRS CORE to gitary z flagowej linii, produkowane w siedzibie głównej Paul Reed Smith w USA. Wyróżnia je najwyższa jakość wykonania, dobór materiału, wykończenie i oczywiście hardware. Jak łatwo się domyśleć idzie za tym także wysoka cena. Półkę niżej plasuje się seria PRS S2, która także jest produkowana w USA, jednak producent idzie w niej na pewne kompromisy w doborze materiałów, wykończenia i osprzętu, aby móc zaproponować modele w nieco niższej cenie. Wreszcie seria PRS SE, czy jedne z najpopularniejszych modeli ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do możliwości. Instrumenty wytwarzane są głównie w Korei ze względu oczywiście na zdecydowanie niższe koszty produkcji. Zmieniają się także użyte materiały, drewno i osprzęt. 

ZOBACZCIE NASZ TEST:

TEST: PRS SE Custom 24 LTD Sand-Blasted Swamp Ash

Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów zapraszamy do naszej publikacji poniżej:

Polski przewodnik po gitarach PRS Guitars autorstwa BazOka

Wracając jednak do tytułowego modelu PRS Custom 24. Na kanale popularnego brytyjskiego sklepu Andertons Music ukazał się najnowszy materiał wideo, w którym specjaliści porównują w/w model w każdej serii. Jeśli zastanawiacie się czy wydać na najpopularniejszy model amerykańskiego producenta ok 3.500 – 4.000 PLN z linii SE czy przeszło 15.000 za flagową konstrukcję z serii CORE, ten poradnik jest dla Was!

Więcej szczegółów:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj