Ibanez AE325 w najnowszej prezentacji video!

0

Ibanez AE325 to flagowy model elektro-akustyka serii AE. Japoński producent wprowadził serię AE w 2016 roku i od czasu jej debiutu nieustannie dążył do jej ulepszenia i udoskonalenia. I tak w tym roku producent może pochwalić się odnowioną i ulepszoną ich wersją. Przyjrzyjmy się zatem najwyższemu modelowi…

Warto na początku zaznaczyć, że cała udoskonalona seria AE ma wiele cech wspólnych. Producent zastosował w nich nowy system ożebrowania X-M Bracing, który został opracowany w celu jeszcze efektywniejszego wzmocnienia przenoszenia wibracji strun na korpus. Efektem tego zabiegu jest mocniejsze i pełniejsze brzmienie w dolnym paśmie, cieplejszy środek i ulepszony zakres tonalny. Do tego dochodzi nowy przetwornik magnetyczny AP11, umiejscowiony między gryfem, a krawędzią otworu rezonansowego. Jak się to przekłada na brzmienie? Zapraszamy do naszego poprzedniego artykułu:

Ibanez rozszerza serię gitar elektro-akustycznych AE

Teraz czas na flagowy model Ibanez AE325, którego nie mieliśmy jeszcze okazji szerzej przedstawić, a najnowsza prezentacja video, która została opublikowana kilka dni temu jest świetnym ku temu powodem 🙂

Ibanez AE325 to gitara bez wątpienia wyjątkowa będąca jednocześnie w zasięgu praktycznie każdego gitarzysty. Sugerowana cena to ok. 3.000 zł. Instrument został wykonany z drewna Okoume i litego Świerku Sitkajskiego. Kształt pudła to zaprojektowany z myślą o projekcji, równowadze i komforcie, doskonale wykonany współczesny kształt AE oferujący to, co najlepsze. Nowo zaprojektowany PickUp AP11 jest mały, lekki i umieszczony w taki sposób, aby nie hamował naturalnych wibracji górnego drewna. Przetwornik generuje bardzo czuły dźwięk z minimalnym sprzężeniem zwrotnym i zapewnia żywą reakcję w całym zakresie częstotliwości. Dźwięk jest przezroczysty i odzwierciedla naturalny dźwięk akustyczny gitary. AP11 działa również dobrze z efektami takimi jak Reverb, Chorus i wiele innych.

Lekki mostek z przegrzebkiem pomaga poprawić efektywność wibracji górnej płyty dla lepszego rezonansu, a także daje bardziej elastyczną regulację akcji struny, został również wyposażony w nowo-zaprojektowane szpilki do montowania strun. Te szpilki naprawdę mają przewagę nad staroświeckimi szpilkami. Kołki Advantage są łatwiejsze do wyjęcia i łatwiejsze do włożenia niż standardowe kołki. Specjalny koniec w kształcie żarówki sprawia, że ​​sworzeń jest łatwy do uchwycenia, a także zapobiega zbyt głębokiemu popychaniu. Co najlepsze, dzięki Advantage szpilka i struna pozostają na swoim miejscu.

Gryf gitary jest ozdobą całego instrumentu. Wykonany z Mahoniu z podstrunnicą z Hebanu o zaokrąglonych krawędziach dla większej wygody podczas gry. Na podstrunnicę naniesiono piękny znacznik Wooden Vine, specjalnie zaprojektowany dla tego modelu, a dodatkowo na krawędzi podstrunnicy pojawiły się świecące w ciemności kropki oznaczające progi.

Warto zwrócić też uwagę na podwójny system elektroniczny. Poza wspomnianym przetwornikiem gryfowym AP11 znajdziemy to również podsiodełkowy pickup T-bar. Połączenie przetwornika magnetycznego i podsiodełkowego odpowiada za mocniejsze brzmienie i lepszą artykulację. Całość uzupełnia customowy preamp Ibaneza z odrębnymi pokrętłami głośności dla obydwu przetworników, a także dwa gniazda wyjściowe (dla dźwięku mono i stereo z dwóch odseparowanych pickupów).

A teraz czas na obiecaną prezentację video:

Specyfikacja techniczna Ibanez AE325 LGS:

 • Pudło rezonansowe: Okoume
 • Top: swierk Sitkajski
 • Gryf: 5-częściowy, Mahoń
 • Podstrunnica: Heban, zaokrąglone krawędzie
 • Markery: Wooden Vine
 • Progi: 20
 • Mostek: Macassar Ebony Scalloped Bridge
 • Przetwornik: Ibanez AP11 Magnetic Pickup and T-bar Undersaddle Pickup
 • Przedwzmacniacz: Ibanez Custom Electronics w/ Magnetic Pickup Volume and Undersaddle Pickup Volume
 • Siodełko: Kość
 • Klucze: Chrome Die-cast tuners(1:18 gear ratio)
 • Wyjścia: Dual Outputs (Mono Out / Stereo Out)
 • Wykończenie: Natural Low Gloss

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here