Ibanez rozszerza serię gitar elektro-akustycznych AE

1

Ibanez Guitars wprowadza nowe modele do serii gitar elektro-akustycznych AE – AE295, AE2912, AE275 oraz AE275BT. Najnowsze instrumenty wyróżniają się m.in. nowym systemem ożebrowania X-M Bracing oraz gryfowym przetwornikiem magnetycznym AP11.

Czytając specyfikacje nowych instrumentów, na pierwszy rzut oka można by uznać, że nie różnią się od siebie znacząco. I tak, w przypadku każdego modelu znajdziemy wspomniane w nagłówku nowe ożebrowanie X-M Bracing (o nim za chwilę), nowy pickup AP11, autorskie kołki Ibanez Advantage, customowy preamp Ibaneza z regulacją Volume i Tone, kościane siodełka oraz chromowane klucze o przełożeniu 18:1. Każdy z instrumentów dostępny jest w wykończeniu Natural Low Gloss.

Na tym jednak podobieństwa się kończą. 

Przy tworzeniu nowych modeli, producent postanowił skupić się jeszcze bardziej na tym, co w akustykach jest niezwykle ważne, czyli na wzmocnieniu przenoszenia wibracji strun na korpus instrumentu.
Aby osiągnąć zamierzany efekt, firma postanowiła skorzystać z dwóch nowych technologii:

  • specjalnie zaprojektowane ożebrowanie X-M Bracing – dzięki takiemu układowi otrzymujemy mocniejsze i pełniejsze brzmienie w dolnym paśmie, cieplejszy środek i ulepszony zakres tonalny.
  • przetwornik magnetyczny AP11 usytuowany pomiędzy gryfem, a krawędzią otworu rezonansowego – taki układ ma umożliwić niehamowane przeniesienie wibracji drewna, oddając jednocześnie naturalne brzmienie gitary akustycznej. Przetwornik dobrze współpracuje z efektami typu reverb i chorus, generuje bardzo czuły dźwięk z minimalnym sprzężeniem zwrotnym i zapewnia żywą reakcję w całym zakresie częstotliwości.

Przejdźmy jednak do opisu poszczególnych modeli.

Ibanez AE295 to gitara wykonana z egzotycznych gatunków drewna. Do budowy korpusu instrumentu wykorzystano Okoume, Gryf Comfort Grip stworzono z egzotycznego drewna Nyatoh, zaś podstrunnicę i ożebrowany mostek z Kataloxu. Oko cieszy rozeta z drewna i abalonu oraz inkrustacje umieszczone na 20-progowej podstrunnicy (progi typu jumbo).
Menzura instrumentu to 651mm.

Ibanez AE2912 od wcześniej omawianego modelu różni się… podwojoną ilością strun 😉 Co za tym idzie, dwunastostrunowy potwór ma delikatnie szerszy i grubszy gryf. Pozostałe specyfikacje pozostają bez zmian.

Ibanez AE275 od AE295 różni się przede wszystkim materiałem, z jakiego została wykonana. W tym przypadku mamy do czynienia z jednolitym topem ze świerku sitka oraz boczkami i tyłem z okoume. Tu również pozostałe specyfikacje pozostają bez zmian.

Na koniec pozostał model Ibanez AE275BT i nie dajcie się zwieść – końcówka BT nie oznacza, iż gitarę wyposażono w moduł bluetooth. Ibanez AE275BT jest modelem barytonowym, co w najprostszym tłumaczeniu oznacza większe wymiary i obniżone brzmienie instrumentu. Co za tym idzie, menzura gitary również uległa zmianie w stosunku do wcześniej omawianych i wynosi 685.7mm.

Ceny instrumentów nie są jeszcze znane.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj