Ibanez AE315 NT – niedrogi akustyk w rękach Davida Sehlinga

0

Seria AE marki Ibanez, to zróżnicowana paleta gitar akustycznych, z których każdy, mniej lub bardziej zamożny gitarzysta znajdzie coś dla siebie. Jedną z nich jest gitara Ibanez AE315 NT, która trafiła w ręce znakomitego niemieckiego gitarzysty Davida Sehlinga.

W serii AE znajdziemy dokładnie dziesięć gitar – jedną już zdążyliśmy opisać w artykule Gitara akustyczna Ibanez AE510 – narodziny nowej tradycji. Każda z nich skierowana jest do innego, lecz wciąż wymagającego odbiorcy. Nie oznacza to jednak, że za instrument przyjdzie nam zapłacić równowartość tańszego samochodu. I mimo, iż gitary prezentują się wręcz nieprawdopodobnie pięknie, to ich cena wydaje się być absolutnie akceptowalna.

Przykładem niech tu będzie prezentowany model Ibanez AE315 NT, którego cena w Polsce nie przekracza 2 800 zł.
Instrument posiada świerkowy top z gatunku Sitka, tył oraz boki z Pao Ferro i mahoniowy gryf z klonową podstrunnicą. Punktem wspólnym dla serii AE jest jednak elektronika. Tutaj producent zastosował przedwzmacniacz znany pod nazwą Ibanez Custom Electronics, oraz pickup Ibanez T-bar, których walory udowadniają muzycy na wielu forach poświęconych gitarom elektroakustycznym.
Budowa AE315 to tzw. AE body z cutawayem. Seria wyróżnia się ponadto urodą, gdyż Ibanez postanowił wyprodukować gitary, które nie tylko będą wyśmienicie brzmiały ale i też wyglądały.
W tym miejscu trzeba wspomnieć o Abalone wokół otworu rezonansowego (Rosetta), wspaniałym bindingu z Pao Ferro i wisienką na torcie, tzn. wizerunkiem pnączy na podstrunnicy.

Jednym z gitarzystów, którzy postanowili zachwycić się serią AE i gitarą AE315 NT jest David Sehling. Posłuchajcie jego gry i brzmienia prezentowanej gitary.

Więcej szczegółów:
Producent: www.ibanez.com
Dystrybutor: www.ibanezguitars.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here