Godin Acoustic, czyli nowe i “pierwsze” gitary akustyczne od Godin Guitars.

0

Od tego roku Godin Guitars wprowadził do swojej oferty linię nowych gitar akustycznych Godin Acoustic. Czy nowa seria to tylko zmiana loga na główce gitary, czy idzie za tym nowa koncepcja i nowa technologia? Zapraszamy do naszej relacji ze stoiska podczas Musikmesse 2019.

W poniższym materiale video, Patrick Godin – syn właściciela marki Roberta Godin, z którym mieliśmy okazję i przyjemność rozmawiać rok temu, opowie nam o tych zmianach i nowych akustykach w linii marki Godin Guitars. Zapraszamy!

Godin Guitars kryje pod swoimi skrzydłami kilka znanych i cenionych brandów gitarowych jak Art & Luthier, Seagull czy Simon & Patrick Guitars, pochodzącej zapewne od imion synów Roberta Godin 🙂

Myślałem, że zapowiedziana w styczniu nowa linia akustyków markowanych logiem Godin Guitars (o której wspominaliśmy TUTAJ: https://uptone.pl/gitara/namm2019-godin-guitars-prezentuje-swoja-nowa-serie-akustykow ) przyniesie pewne uproszczenie w odnalezieniu się w tych wszystkich brandach, ale jak się okazało byłem w błędzie. Nowa seria gitar to nie zmiana loga na główce gitary. To nowa technologia, nad którą Robert Godin pracował przez dłuższy czas aby zaproponować nowe rozwiązania i nową technologię. Podczas swoich badań na Uniwersytecie w Montrealu, doszedł do wniosku, że cieńszy top w gitarach będzie lepszym, a na pewno innym, może ciekawszym rozwiązaniem brzmieniowym. Dlatego kawałki drewna poddawano ciśnieniu/kompresji, dzięki której stawały się sztywniejsze i dzięki temu mogły być jednocześnie cieńsze.

Jak zauważył, taki zabieg spowodował, że gitary mają lepsze właściwości akustyczne, lepiej wibrują i generalnie wyróżniają się lepszą charakterystyką brzmieniową. Czy tak faktycznie tak jest? Czas pokaże…

W skład nowej serii wchodzi 5 modeli, a wśród nich konstrukcje typu Dreadnought, Concert Hall i Parlor:

  • Godin Rialto Satina Gray HG Q-Discrete
  • Godin Fairmount CH Natural HG EQ
  • Godin Metropolis Natural Cedar EQ
  • Godin Metropolis LTD Natural HG EQ
  • Godin Metropolis LTD Havana Burst HG EQ

Więcej szczegółów
Producent: https://godinguitars.com
Dystrybutor: https://www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here