Code Orange w czerwcu w Hybrydach

0

Amerykańska grupa Code Orange odwiedzi Polskę i już w drugim tygodniu czerwca wystąpi w warszawskiej Hydrozagadce.

Zespół z Pittsburga zaprezentuje się dla polskiej publiki już 14 czerwca w warszawskim klubie Hybrydy. Code Orange istnieje od 2008 roku i ma na swoim koncie już trzy albumy studyjne, w tym ostatni – „Forever”, który wydany został w 2017 roku, nakładem Roadrunner Records.

W styczniu 2019 roku, pojawiły się w mediach informacje, że kapela opracowuje obecnie materiał na swój kolejny studyjny krążek, którego termin premiery nie został jeszcze ustalony.


KTO: Code Orange
KIEDY: 14 czerwca (piątek) 2019
GDZIE: Warszawa / Hybrydy

Bilety w cenie 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu dostępne na www.sklep.knockoutprod.net.

Organizatorem koncertu jest Knock Out Productions. Więcej o koncercie szukajcie na www.facebook.com/events/413272939468576


CODE ORANGE powstał w 2008 roku w mieście słynnym z keczupu Heinz oraz znakomitej drużyny hokejowej i początkowo jego specjalnością był szczery, bezpośredni punk grany pod nazwą Code Orange Kids.

Dość szybko jednak okazało się, że ambicje muzyków, stylistycznie sięgają znacznie poza kilka prostych riffów i szybkie tempo. Pojawiły się elementy elektroniczne, metalcore’owe, hardcore’owe, a także smoliście gęsta i mroczna atmosfera. Momentami było tej muzyce bliżej do Nine Inch Nails i Tool niż protoplastów punka. Wybory stylistyczne muzyków na pewno się opłaciły. Za tytułowy utwór ze wspomnianej płyty „Forever” otrzymali oni nominację do Grammy. Brzmienie kawałka to z kolei dzieło samego Kurta Ballou z Converge Kurta Ballou, w którego studiu GodCity Studios w Salem.

Więcej o zespole na www.facebook.com/codeorangetoth

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here