Gitarzyści, których musicie poznać! cz.II

0

Kolejna dawka wielkich artystów o niekoniecznie wielkich nazwiskach. Czas to zmienić! Dziś przedstawiamy Wam szóstkę gitarzystów, których znają największe sławy świata gitary! A czy Wy ich znacie?

Jeśli nie widzieliście jeszcze pierwszej części to zapraszamy także do artykułu: Gitarzyści, których musicie poznać! cz.I

Mateus Asato

Mateus ma jedynie 24 lata. Jest Brazylijczykiem mieszkającym w Los Angeles, a jego dokonania świat usłyszał dzięki kanałowi na portalu YouTube. Publikował tam swoje muzyczne wyczyny, przez co zainteresował sobą największe gitarowe sławy.
Jego muzyczną fascynacją są tacy muzycy jak Bill Evans, Joe Pass czy sam Steve Wonder.
Artysta posiadł ogromną umiejętność gry techniką Fingerstyle. A jego pochody akordowe przyprawiają wręcz o zawrót głowy.
Mateus Asato gra na gitarach Suhr – www.suhr.com

Ant Law

34 letni gitarzysta ma za sobą masę koncertów oraz sesji muzycznych. Jest wytrawnym muzykiem, który sięga po najróżniejsze gatunki muzyczne i najróżniejsze techniki gitarowe. Nie są mu obce gitary sześcio i ośmiostrunowe. Wykorzystuje takie instrumenty jakich wymaga dany projekt.
Najbardziej porywająca jest jego technika gry oraz niesamowite rytmizowanie linii melodycznych.
Ant gra na gitarach różnych firm. Od Fenderów po Gibsony i inne mniej znane marki.

Nick Johnston

Nick urodził się w roku 1987. Ma za sobą wielkie dokonania i kilka albumów. Gra zarówno solo jak i dla wielkich sław. Współpracował chociażby z Paulem Gilbertem, Guthrie Govanem i Animals As Leaders.
Jego gra, to połączenie cięższych gitarowych brzmień z lekką melodyką bluesową. Największą wagę przykłada do melodyki utworu.
Nick jest endorserem marki Schecter, a wszystkie gitary na których gra wyposażone są w przetworniki typu Single – www.schecterguitars.com

Andreas Varady

Jeden z najwybitniejszych gitarzystów tych czasów. Doczekawszy się ukłonu samego Quincy Jonesa (Quincy jest producentem najnowszego albumu muzyka), Andreas jest jednym z najlepiej zapowiadających się artystów spoza tzw. nurtu POP.
Varady to gitarzysta, który obrał sobie ścieżkę takich gatunków muzycznych jak Modern czy Gypsy Jazz. Jego artykulacja i biegłość harmoniczna powalają na kolana nawet najsłynniejszych muzyków tych i ubiegłych lat. Jego muzycznymi mentorami są takie osobistości jak Wes Montgomery i George Benson.
Jego ulubioną marką gitar jest Benedetto Guitars – www.benedettoguitars.com

Jason Kui

Kolejnym artystą w naszym zestawieniu jest urodzony w Hongkongu znakomity Jason Kui. Gitarzysta objechał chyba wszystkie państwa dalekiego wschodu by wreszcie zacząć grać na całym świecie. Po wspaniałych występach w Chinach, Jason został zaproszony do współpracy chociażby z takim artystą jak Josh Smith. Z nim też nagrał utwór Now! You! Know!
Jason wzorował się na największych sławach gitarowych wśród których znajdziemy Andy Timmonsa czy Johna Petrucci.
Jego gra, to kwintesencja mocnego brzmienia z nieskazitelną przesterowaną techniką.
Jeśli chodzi zaś o gitary, to Jason gra na instrumentach Tom Anderson – www.andersonguitarworks.com

Jason Richards

Jeśli zastanawialiście się czy są jeszcze tak szybcy gitarzyści jak Gilbert, Petrucci, czy Govan, odpowiadamy, TAK! Takim właście jest Jason Richards.
Inspirował się wspomnianymi wyżej gitarzystami i ich zespołami. Jego gra, to niekończące się przebiegi i flażolety, którymi zachwyca publiczność na całym świecie.
A gitary na których gra, to oczywiście Music Man – www.music-man.com

To wszyscy artyści których dla Was przygotowaliśmy. Posłuchajcie ich gry, a na pewno dojdziecie do wniosku, że to co słuchacie w radiu, to jeszcze nie koniec muzyki. To tylko jakiś chwilowy żart ewolucji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj