Gitarzyści, których musicie poznać! cz.I

0

Wszyscy znają takie gitarowe nazwiska jak Steve Vai, Satriani, David Gilmour czy Mark Knopfler. Jednak grono wirtuozów wciąż się poszerza o osobowości, które już niebawem mogą zająć czołowe miejsca w rankingach typu Top Of The Top Guitarist. Oto kilka z nich!

Plini

Od pewnego czasu świat nie przestaje mówić o australijskim gitarzyście. Ten młody chłopak rozpętał całkiem spora dyskusję na swój temat, do której włączył się sam Steve Vai.
26-letni Plini Roessler-Holgate to gitarzysta z pogranicza stylów Metalu. Jego gra, to kwintesencja melodyki i rytmów synkopowanych. W jego utworach usłyszymy szczególna dbałość o pauzy, pogłos i niesamowite wręcz legato. Plini uwielbia również dziwne, rzadkie metrum, przez co niektórym ciężko jest znaleźć wystarczającą frazę znaną z tradycyjnych metrum 4/4 czy 6/8.
Jego ulubioną marką jest Strandberg – www.strandbergguitars.com
Posłuchajcie koniecznie, bo naprawdę warto!

Daniel Donato

Urodzony w 1995 roku w Nashville instrumentalista, już doczekał się nominacji do głównej nagrody Americana Honours and Awards Instrumentalist Of The Year. Ten znakomity artysta porywa publiczność gdziekolwiek się pojawi. Jego muzyka to połączenie styli Bluesa i Country podszyta niesamowitą techniką gry.
Jego wybór sprzętowy padł na gitary Fender Telecaster – www.shop.fender.com

Lari Basilio

Mamy również przedstawicielkę płci pięknej, którą jest Lari Basilio. Trzydziestoletnia gitarzystka reprezentuje niemożliwie trudną technikę gry zwaną “fingerpicking”.
Jej muzyka, to połączenie niesamowitych wręcz pochodów akordowych i wyśmienitych solo. Na gitarze gra zarówno palcami jak i kostką, a jej możliwości techniczne wydają się nie mieć żadnych ograniczeń.
Jej ulubionymi instrumentami są gitary marki Suhr – www.suhr.com

Daniele Gottardo

Daniele, to włoski artysta urodzony w 1983 roku. Jego grę zachwalają największe sławy współczesnego świata, jak chociażby wspomniany wcześniej Steve Vai. Daniele w swojej grze łączy zarówno klasyczne rozwiązania harmoniczne ze współczesnym bluesowym i rockowym brzmieniem. W jego muzyce usłyszymy wpływy takich kompozytorów jak Mahler czy Stravinsky. Współcześnie brzmiące akordy odbiegają jednak zarówno stylem jak i harmonią wcześniejszych kompozytorów takich jak Mozart czy Bach. W swoją grę wkleja sporą dawkę jazzu i metrum, które niełatwo przyswoić wychowanym na muzyce radiowej słuchaczom.
Daniele gra na gitarach marki Fender Stratocaster – www.shop.fender.com

Dziś skończyliśmy na czterech gitarzystach. W przyszłym tygodniu przedstawimy Wam kolejnych artystów, których koniecznie musicie posłuchać!

Gitarzyści, których musicie poznać! cz.II

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here