Evans ONYX: naciągi nie tylko do ciężkich brzmień…

0

Popularność naciągów Evans ONYX zaczęła się prawie 10 lat temu, kiedy to producent zamierzał wprowadzić czarną alternatywę dla naciągów G2 Clear i Coated. Finalnie powstała jednak zupełnie nowa i niezwykle ciekawa seria ONYX.

Evans należy do czołówki producentów naciągów perkusyjnych. Szeroki asortyment jaki u niego znajdziemy, pozwala dopasować ich brzmienie do praktycznie każdego gatunku muzycznego. ONYX to doskonale znana seria membran zwłaszcza wśród miłośników ciężkiego i mrocznego grania. Jednak ich potencjał jest znacznie większy o czym przeczytamy na wielu forach perkusyjnych.

Wszystko zaczęło się od eksperymentów z czarnymi powłokami. W końcowym etapie powstała powłoka o nazwie Micro-Clear, która charakteryzuje się matowym wyglądem i specyficzną szorstkością, zupełnie inną niż tą, którą znamy z klasycznych powlekanych membran.

Evans Onyx to podwójne, powlekane naciągi złożone z 2 warstw specjalnego tworzywa o nazwie mylar (2x 0,1905 mm). Ich główne atuty to wzmocniony atak, wyraźnie zaznaczony i poszerzony dół (dolne pasmo częstotliwości) oraz zwiększona wytrzymałość. Jednak to jest tylko baza do pracy nad nimi. Jak czytamy w wielu opiniach, odpowiednia technika i ich elastyczność pozwala wydobyć z nich zarówno ostry jak i bardzo ciepły sound, który potrafi zaskoczyć. Oczywiście w każdym przypadku usłyszymy pełny i szeroki dół!

W ofercie znajdziemy modele na werble, tomy i centrale. Wykonano je oczywiście w technologii Evans Level 360, która ułatwia dopasowanie membrany do krawędzi korpusu i gwarantuje szybsze i bardziej precyzyjne strojenie oraz lepsze wybrzmienie (sustain).

Jeśli planujecie zmianę i szukacie czegoś głębszego w waszym brzmieniu to warto przyjrzeć się tym naciągom nawet jeśli mroczne klimaty to nie wasz świat 😉

Więcej szczegółów:
Producent: http://daddario.com/Evans
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj