Roland VT-4 Voice Transformer: nowa “zabawka” dla wokalistów!

1

Roland VT-4 oczywiście zabawką nie jest, ale może stanowić świetną zabawę dla waszego głosu. To jednak bardzo profesjonalny, a jednocześnie prosty w obsłudze procesor wokalowy, który zyskał sporo nowych funkcji w stosunku do swojego poprzednika sprzed kilku lat (VT-3).

Najnowszy Roland VT-4 to świetne narzędzie pracy dla każdego kto operuje głosem. Nie ważne jaki gatunek wykonujesz i jaki jest twój poziom zaawansowania wokalnego, nowy procesor zaoferuje Ci mnóstwo nowoczesnych i retro efektów wokalnych na wyciągnięcie ręki, bez konieczności uciekania się do skomplikowanej konfiguracji z komputerem i wtyczkami.

Urządzenie jest na tyle wydajne, że pozwala w czasie rzeczywistym modulować i zmieniać parametry ustawień bez żadnych zakłóceń mających wpływ na wasz wykon. Oczywiście znajdziemy tutaj też 8 banków, które pozwolą Wam zapisać przygotowane wcześniej konfiguracje efektów.

Na pokładzie mamy 5 typów efektów: ROBOT, MEGAPHONE, VOCODER, HARMONY, REVERB, a każdy z nich posiada 4 wariacje. Co równie ważne możemy korzystać z nich jednocześnie. Jak zapewnia producent, są one na najwyższym poziomie i oferują bardzo intuicyjną pracę. Dodatkowym atutem są niewielkie rozmiary oraz zasilanie bateryjne (4x AA), które gwarantuje aż 5 godzin ciągłej pracy. Oczywiście urządzenie możemy także zasilać przez złącze USB.

Mimo, że urządzenie samo w sobie jest bardzo wydajne to oczywiście poprzez gniazdo MINI, możemy połączyć jego możliwości z innymi instrumentami, np. klawiszem.

Co znajdziemy na panelu sterującym?

Wszystko czego potrzebujecie! Jeśli chodzi o gniazda to jest naprawdę godnie. Dwa wejścia mikrofonowe: z tyłu gniazdo typu combo [XLR/jack] z zasilaniem Phantom +48V, a na froncie jack 1/8”. Dodatkowo wyjście liniowe (L/MONO, R/BYPASS) i słuchawkowe [jack 1/8”] oraz wspomniane wcześniej gniazdo MIDI IN. Znajdujący się na tylnym panelu port USB pełni dwie funkcje. Z jednej strony może zasilać nasze urządzenie, z drugiej może przesyłać sygnały audio (maks. 24-bit/192 kHz).

Ceny jeszcze nie znamy.

Więcej szczegółów na stronie:
https://www.roland.com/pl/vt-4

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here