Gitary PRS SE Mark Holcomb z nowymi przetwornikami!

248
PRS SE Mark Holcomb

Wśród wielu nowości jakie marka PRS Guitars zaprezentowała na rok 2023 znalazły się znane już od lat sygnatury gitarzysty zespołu Periphery – Marka Holcomba. Modele na ten rok zyskały nowe przykuwające wzrok wykończenie o nazwie Holcomb Blue Burst, jednak to co najistotniejsze kryje się w ich brzmieniu…

Tegoroczne modele ze stajni amerykańskiego PRS’a sygnowane przez Marka Holcomba to modele z lubianej i dostępnej dla szerszego grona gitarzystów serii SE, ze względu na dobry stosunek ceny do jakości. PRS SE Mark Holcomb to wersja sześciostrunowa, zaś PRS SE Mark Holcomb SVN to model 7-strunowy.

PRS SE Mark Holcomb
PRS SE Mark Holcomb

Jak wspomnieliśmy na wstępie, tegoroczne, odświeżone wersje zyskały nowe wykończenie/kolor o nazwie Holcomb Blue Burst, co może sugerować, że artysta uczestniczył w jego doborze, aby dodatkowo podkreślić przynależność modelu do swoich preferencji, także tych wizualnych. Dedykowana kolorystka do klonowego topu sprawia, że każdy model jest unikatowy i nie znajdziemy drugiego, wyglądającego identycznie.

PRS SE Mark Holcomb SVN
PRS SE Mark Holcomb SVN

Jednak najważniejszą zmianą są nowe przetworniki! Nadal są to humbuckery Seymour Duncan jednak zupełnie nowe konstrukcje o nazwach Scarlet i Scourge, które przynoszą pełne brzmienie z nieco mniejszym wysterowaniem, oferując jeszcze większą klarowność dźwięku niezależnie od tego czy gramy akordy czy solowe riffy, zwłaszcza przy współpracy ze wzmacniaczami i procesorami wykorzystującymi technologię modelowania. W wersji SVN mamy oczywiście specjalne wersje tych pickupów dostosowane do instrumentu 7-strunowego.

seymour duncan Scarlet i Scourge

Zapraszamy do prezentacji obu modeli, które przygotowała dla Was firma PRS Guitars z udziałem Marka:

W obu gitarach zamontowano 3-pozycyjny przełącznik do wyboru pickapów, pokrętło Volume oraz potencjometr Tone służący jednocześnie za przełącznik rozdzielający cewki (push-pull). Cały osprzęt utrzymany jest w wykończeniu Black Chrome.

PRS-SE-Mark-Holcomb-Control-Diagram

“Mój sygnowany model SE jest niesamowicie wyjątkowym instrumentem, który był podstawą mojego zestawu w studio i na scenie przez większą część dekady. Teraz wyposażony w moje zupełnie nowe przetworniki Seymour Duncan, brzmi lepiej niż kiedykolwiek.”

– Mark Holcomb, Periphery

Pozostałe elementy specyfikacji gitar pozostały bez zmian. Mamy tutaj zatem mahoniowy korpus z klonowym topem i równie klonową, wklejaną szyjką, na której znajduje się hebanowa podstrunnica z 24 progami. Menzura modelu 6-strunowego wynosi 25.5 cala, natomiast w wersji 7-strunowej jest to 26.5”.

Czas na dodatkowy bonus! Oba modele usłyszycie także w poniższych utworach „Wildfire” i „Zagreus” z nadchodzącego albumu studyjnego „Periphery V: Djent Is Not A Genre”, którego oficjalna premiera już 10 marca 2023 roku. Zapraszamy do odsłuchu!

Więcej szczegółów
Producent: https://prsguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl