Jeśli szukacie gitary do amerykańskiego bluesa, bluegrassu czy country lub lubicie eksperymentować i poszukiwać własnego, oryginalnego brzmienia to bez wątpienia warto zainteresować się nową gitarą rezofoniczną Ortega RRG30E-DD. Zapraszamy do naszego testu!

Jeśli część z Was nie wie czym jest gitara rezofonicza to już wyjaśniamy. Gitara rezofoniczna, czasem nazywana gitarą rezonatorową, to rodzaj gitary akustycznej wyposażony w metalowy rezonator na topie zamiast tradycyjnego pudła rezonansowego. Rezonator ten jest specjalnie zaprojektowaną metalową komorą rezonansową, która wzmacnia dźwięk generowany przez struny gitary.

Ortega-RRG30E-DD-gitara-rezonujaca

Charakterystyczną cechą brzmienia gitary rezofonicznej jest silny, jasny i projekcyjny dźwięk, który doskonale nadaje się do bluesa, bluegrassu, country i innych gatunków muzycznych, które wymagają mocnego i specyficznego brzmienia akustycznego.

Firma Ortega Guitars posiada w swojej szerokiej ofercie instrumentów strunowych serię Americana, która czerpie garściami z typowego amerykańskiego stylu, łącząc tradycyjny wygląd ze współczesnym wyposażeniem, podobnie jak jej muzyczne korzenie. Znajdziemy w niej banjo, mandoliny i oczywiście gitary rezofoniczne, które w tym roku poszerzyły się o tytułowy model Ortega RRG30E dostępny w dwóch wykończeniach: DISTRESSED SATIN DENIM oraz DISTRESSED SATIN WHISKEY BURST.

Ortega-RRG30E-DD

Zapraszamy Was zatem do poniższego materiału video, w którym przedstawimy Wam ten instrument szerzej i zaprezentujemy możliwości brzmieniowe:

Główne cechy:

  • Elektro-akustyczna gitara rezofoniczna typu dobro,
  • Instrument idealny dla miłośników bluesa, bluegrassu i folku,
  • Charakterystyczny stożkowy rezonator, nadający instrumentowi bogate brzmienie
  • Satynowe wykończenie w stylu przetartych jeansów
  • Pasywna elektronika z przetwornikiem single coil typu lipstick, kontrolą głośności i barwy

Specyfikacja techniczna:

Seria: Americana
Kształt: F-style
Top: Mahoń
Tył i boki: Mahoń
Gryf: Mahoń
Podstrunnica: Blackwood
Elektronika: Lipstick pickup (passive), volume & tone
Menzura: 628mm
Siodełko: 43mm
Kolor: Distressed Satin Denim
Wykończenie: Satin
Rezonator: Aluminum Cone

Ortega-RRG30E-DD

Podsumowanie

Ortega Guitars kolejny raz udowodniła, że potrafi tworzyć świetne instrumenty strunowe. Oddająca hołd amerykańskiej kulturze seria Americana i testowany przez nas model Ortega RRG30E-DD jest tego bardzo dobrym przykładem. Instrument dobrze wygląda i brzmi zwłaszcza elektrycznie.

Za elektronikę tego instrumentu odpowiada pasywny przetwornik typu lipstick, co umożliwia grę nie tylko akustycznie, ale i elektrycznie. Brzmienie gitary świetnie pasuje do gry slidem i jest jeszcze lepsze, gdy jest serwowane z wykorzystaniem lampowego wzmacniacza z odpowiednim przesterem i pogłosem o czym możecie przekonać się w naszych próbkach brzmieniowych.

Z drugiej stronym, dzięki nieco mniejszym rozmiarom (typ Parlor) niż standardowa gitara akustyczna, możemy ją też z powodzeniem wykorzystać jako towarzysza podróży.

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution

PRZEGLĄD RECENZJI
Wygląd
Brzmienie
Cena / Jakość
Poprzedni artykułNajnowsza aplikacja RME ADI-2 Remote już dostępna!
Następny artykułJOYO R-30 TIDAL WAVE – kompaktowy preamp dla basistów! [VIDEO]
uptone.pl
uptone.pl to codzienna porcja informacji z branży muzycznej. Nowinki sprzętowe, muzyczne, koncerty, warsztaty, testy, wydarzenia...
gitara-rezofoniczna-ortega-rrg30e-dd-test-videoOrtega Guitars kolejny raz udowodniła, że potrafi tworzyć świetne instrumenty strunowe. Oddająca hołd amerykańskiej kulturze seria Americana i testowany przez nas model Ortega RRG30E-DD jest tego bardzo dobrym przykładem. Instrument dobrze wygląda i brzmi zwłaszcza elektrycznie. Za elektronikę tego instrumentu odpowiada pasywny przetwornik typu lipstick, co umożliwia grę nie tylko akustycznie, ale i elektrycznie. Brzmienie gitary świetnie pasuje do gry slidem i jest jeszcze lepsze, gdy jest serwowane z wykorzystaniem lampowego wzmacniacza z odpowiednim przesterem i pogłosem o czym możecie przekonać się w naszych próbkach brzmieniowych. Z drugiej stronym, dzięki nieco mniejszym rozmiarom (typ Parlor) niż standardowa gitara akustyczna, możemy ją też z powodzeniem wykorzystać jako towarzysza podróży.