Gitara Dean V Dave Mustaine Max Wheel – maksymalnie piękna i agresywna

817

Dean V Dave Mustaine Max Wheel… Zaprezentowany na początku tego roku, wciąż budzi ogromne emocje. Piękne malowanie i świetne parametry brzmieniowe powodują, że jest to instrument o którym marzy cała masa gitarzystów.

…niestety. Dean V Dave Mustaine Max Wheel nie jest instrumentem, na który do niedawna było stać każdego zwykłego zjadacza chleba. Jednak od pewnego czasu, firma Dean Guitars mocno obniżyła ceny niektórych produktów i aktualnie gitarkę można nabyć w cenie 599$, co daje na polskie jakieś 2200 PLN.

Co do specyfikacji technicznej, sprawa ma się równie dobrze jak z aktualną ceną.
Gitarę wyposażono w mostek tune-o-matic z systemem String Thru Body i osprzęt renomowanej marki Grover. Za elektronikę odpowiadają dwa pasywne humbucki Seymour Duncan – 59 w pozycji gryfu i Mustaine Thrash Factor przy mostku.
Konstrukcyjnie, V Dave Mustaine Max Wheel opiera się na mahoniowym body i gryfie z palisandrową podstrunnicą. W tym momencie warto podkreślić, że na podstrunnicy właśnie, umieszczono piękne znaczniki w kształcie zębów rekina i kropek, dla wyznaczenia pozycji gryfu.
W gitarze zastosowano również trójpozycyjny przełącznik i trzy potencjometry – 2 x Volume i jeden Tone.

Na największą uwagę, poza brzmieniem, zasługuje malowanie sygnatury Dave Mustaine.
Instrument rzeczywiście wygląda niczym mroczne dzieło sztuki inspirowane grafikami artysty Megadeth.
Jedynie główka, niczym relikt dawnej epoki pozostała w standardzie Dean Guitars. Oczywiście, rzecz gustu, ale mi jakoś brakuje ciut więcej Dave’a w tym elemencie gitary.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.deanguitars.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.fxmusic.com.pl