Fingerstyle z gitarami Ibanez ACFS580CE-OPS i AWFS580CE-OPS

0

Ibanez Fingerstyle Collection to gitary, które stworzono do zadań specjalnych. Oba instrumenty zaprojektowano pod okiem mistrzów tego arcytrudnego stylu. Poznajcie wyjątkowe pod każdym względem gitary i dowiedzcie się, dlaczego warto się nimi zainteresować.

Samo projektowanie modeli ACFS580CE-OPS i AWFS580CE-OPS zajęło Japończykom ładnych parę miesięcy. Zbierając najistotniejsze wiadomości o fingerstyle, projektantom udało się znaleźć “złoty środek”, który pozwolił na wyprodukowanie gitar dopasowanych niemal do każdego gitarzysty grającego w perkusyjnym stylu.

Gitary Ibanez ACFS580CE-OPS i AWFS580CE-OPS wyposażono w przetwornik uwypuklający charakterystykę brzmienia techniki zwanej tappingiem. Ponadto elementem ułatwiającym grę fingerstyle jest wyprofilowanie, a raczej zaokrąglenie połączenia gryfu, co znacząco rzutuje na wygodę gry w wyższych pozycjach. Bardzo ważnym elementem gitar jest również dokładnie zaimpregnowane olejem siodełko. Taki zabieg sprawia, że niekiedy podczas silnej, perkusyjnej gry, gitara nie traci na stabilności stroju.

Ibanez ACFS580CE-OPS

Warto również zwrócić uwagę na materiały z jakich zrobiono instrumenty.
Producent wyraźnie postawił na mocną, choć nie przesadną akustykę. Tym sposobem, Ibanez połączył klasyczny świerk z drewnem Pau Ferro i gryfem z mahoniu afrykańskiego.
Bez zmian została podstrunnica z drewna hebanu. Za trzymanie strun odpowiadają klucze Gotoh Chrome SG301.

Ibanez AWFS580CE-OPS

Różnice pomiędzy dwiema gitarami polegają “jedynie” na kształcie. Otóż, Ibanez AWFS580CE-OPS to konstrukcja Cutaway Dreadnought, a Ibanez ACFS580CE-OPS to Cutaway Grand Concert.
Z tego co udało nam się dowiedzieć, producent wycenia swoje instrumenty na około 5900 zł.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here