Meinl Percussion prezentuje Artisan Edition Pickup Cajon Soleá Line

0

Cajony, to coraz popularniejsze instrumenty perkusyjne wśród muzyków różnych gatunków. I chociażby z tego właśnie powodu pokażemy Wam Artisan Edition Pickup Cajon Soleá Line ze stajni Meinl Percussion.

Wyjątkowość linii Soleá można skupić na kilku elementach konstrukcyjnych. Przede wszystkim cajony wyposażono w dwie grupy czterech fabrycznie nastrojonych metalowych sprężyn typu micro-coiled umiejscowionych na całej uderzanej powierzchni. Należy również zaznaczyć, że producent postanowił wzorować się na mistrzu, José „Pepote” Hernándeza Diaza i każdą ze sprężyn skręcił całkowicie ręcznie.
Ponadto linia Soleá, to również kilka świetnych opcji wykończeń, wśród których znajdziemy Espresso Burst, Ebony Burst, Dark Red Burst i ostatnio dodaną opcję Dark Olive Burst.

A poniżej próbka możliwości linii Soleá

Linia Soleá charakteryzuje się również umieszczonym wewnątrz systemem bass reflex, wzmacniającym i pogłębiającym niskie pasma.
Na zewnątrz, producent zaokrąglił krawędzie, a na górze płyty frontowej nafrezował specjalne nacięcia na kciuk. Brzmienie podkręca również wielowarstwowe pudło rezonansowe z brzozy bałtyckiej o grubości 12 mm (9 warstw), które według producenta znacząco rozwija dźwięk w pełen, mocny ton z przejrzystą i ciepłą barwą.

Wewnątrz Artisan Edition Pickup Cajon Soleá Line znajduje się również przetwornik piezo z zewnętrzną regulacją tonów i głośności. Wystarczy zatem kablem 1/4″ wpiąć się we wzmacniacz lub system PA i cieszyć grą dla szerokiej publiczności.

Cała linia Soleá wyprodukowana została w Hiszpanii, z zachowaniem tradycji tych wyjątkowych instrumentów.

Więcej szczegółów
Producent: https://meinlpercussion.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here