BOSS TB-2W Tone Bender: Reedycja legendarnego fuzza!

0

Boss wreszcie odtajnił akta nowego efektu z serii Waza Craft, a jest nim TB-2W Tone Bender, reedycja legendarnego fuzza z lat 60-tych.

Po głośnych, lecz tajemniczych zapowiedziach japoński producent efektów w końcu ujawnił kolejną reedycję spod znaku Waza Craft. Opublikowane niedługo wcześniej zdjęcie tranzystorów sugerowało już, że będzie to efekt typu fuzz.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez BOSS (@boss_europe)

Większość fanów i gitarowych detektywów obstawiała jakiś historyczny model z własnego katalogu Boss, najczęściej FZ-2 Hyper Fuzz lub HM-2 (jak już wiemy, ten ostatni też pojawi się niedługo w reedycji Waza Craft!). Nikt jednak chyba nie spodziewał się, że Japończycy sięgną do dorobku innej marki, aby przywołać prawdziwą gitarową legendę!

Mowa tu o efekcie Tone Bender, produkowanym od połowy lat 60-tych przez brytyjską firmę Macari pod marką Sola Sound oraz Colorsound (a sprzedawanym także na licencji przez Carlsbro i Park – drugą firmę Jima Marshalla). Tone Bender jest jednym z najstarszych fuzzów na rynku. Grali na nim Jimmy Page w The Yardbirds i Led Zeppelin, Syd Barrett z Pink Floyd, a także wielu innych gigantów ówczesnej sceny gitarowej.

Dzięki ścisłej współpracy z producentem oryginału możliwa była oficjalna reedycja klasycznego układu Tone Bender MK II z dodatkowymi ulepszeniami, z jakich słynie seria Waza Craft. Jak widać na zdjęciu, wersja Boss ma wbudowany przełącznik wyboru napięcia zasilającego 7-9-12 V, co przełoży się na nieco inną charakterystykę brzmienia w każdej z tych opcji. Boss TB-2W Tone Bender Waza Craft pojawić się ma w sprzedaży na wiosnę 2021 roku, w limitowanej edycji dostępnej wyłącznie w Europie!

Więcej szczegółów
https://www.boss.info/pl/products/tb-2w

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here