Nadchodzi reedycja Boss HM-2 w wersji Waza Craft!

1

Kolejny kultowy efekt z japońskiej stajni BOSS już wkrótce doczeka się reedycji w ramach serii Waza Craft. Mowa o modelu HM-2 Heavy Metal produkowanym jeszcze w latach 80′, a rozsławionym dekadę później jako kluczowy składnik charakterystycznego brzmienia szwedzkiej sceny deathmetalowej.

Jeśli chodzi o ekstremalnie przesterowane brzmienia fuzz i distortion, Boss HM-2 jest jednym z najbardziej archetypicznych efektów gitarowych jakie kiedykolwiek powstały. Dlatego wykonawców różnych odmian muzyki metalowej – czy to heavy, thrash czy black – z pewnością ucieszy wielki powrót tego owianego legendą i wysoce pożądanego artefaktu do gitarowej krainy. Tym bardziej, że jak zwykliśmy spodziewać się od kolejnych reedycji z przydomkiem Waza Craft, będzie on zapewne oferować jakieś specjalne moce wynikające ze współczesnych modyfikacji.

Oficjalnie reedycję HM-2 Waza Craft zapowiedział sam prezes firmy Boss, Yoshi Ikegami w internetowej rozmowie z serii “Talk with Boss”. Została również założona grupa na Facebooku, w której użytkownicy mogą wymieniać się z producentem pomysłami i sugestiami na temat tego, czego życzyliby sobie od dzisiejszej wersji tego klasyka z lat 80-tych!

Tymczasem wciąż nie wiemy, jaki będzie ów tajemniczy, nowy efekt Boss Waza Craft, o którym pierwsze przecieki pojawiły się na początku listopada. Producent jednak uchylił kolejnego rąbka tajemnicy – przynajmniej dla osób zorientowanych w elektronice – publikując na Instagramie nowe zdjęcie, tym razem przedstawiające komponenty wewnętrzne (wspominaliśmy o nim  TUTAJ) i zachęcając fanów do zgadywania… Czy podejmiecie to wyzwanie?

Więcej szczegółów: https://www.boss.info/pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here