Bass&Beat Festival – w kilku słowach o kilku artystach

0

Bass&Beat Festival zrzesza wszystkich fanów niskich tonów, nie ważne, czy granych na kontrabasie, gitarze basowej czy tych syntetycznych. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego, kto te burczące alikwoty uznaje za sens i energię swojego życia.

Koncerty mistrzów gitary basowej i kontrabasu, co najmniej 27 warsztatów tematycznych, spotkania z przedstawicielami branży – oficjalne i te za kulisami,  laboratorium brzmień basowych – to tylko kilka atrakcji, jakie spotkają was na Festiwalu.

W kolejnym tekście opowiemy wam o trzech wybitnych artystach, którzy pojawią się na Bass&Beat Festival. To nie wszyscy goście festiwalu, więc jeśli chcecie poznać sylwetkę każdego z nich, zapraszamy na www.bassandbeat.pl/artysci. A jeśli jesteście zainteresowani wszystkim, co wydarzy się w trakcie imprezy, poszukajcie informacji na naszej stronie, kierując się tagiem Bass&Beat lub po prostu wejdźcie na www.bassandbeat.pl ?

JANEK GWIZDALA
Urodzony w Londynie, zamieszkały w USA basista oraz producent muzyczny. Od ponad dziesięciu lat obecny na międzynarodowej scenie muzycznej. Pracował jako dyrektor muzyczny oraz koncertował jako lider zespołu lub muzyk towarzyszący z takimi sławami jak Randy Brecker, Hiram Bullock, Mike Stern, John Mayer, Peter Erskine, Flora Purim, Pat Metheny, John Patitucci, Bob Mintzer, Marcus Miller, Jojo Mayer, Paul Shafer, Dennis Chambers, Gary Novak i Wayne Krantz. Jego osiągnięcia to m.in. siedem wydanych albumów oraz dwie doskonale przyjęte przez krytykę książki. W swoim życiu zawodowym godzi koncertowanie na międzynarodowych scenach z licznymi wykładami dla najlepszych instytucji oświatowych na całym świecie.

RENAUD GARCIA FONS
Od momentu w którym zaczął grać na kontrabasie mając lat 16, Renaud Garcia-Fons dostrzegł w tym właśnie instrumencie największe możliwości do zgłębiania wszystkich stylów muzycznych które go interesowały m.in. muzyki klasycznej, jazzu, muzyki perskiej, indyjskiej, południowo amerykańskiej oraz wielu innych form z całego świata.
Napędzany nowymi pomysłami oraz talentem do przekładania ich w kompozycje, Renaud odkrył ponownie różne sposoby gry na tym instrumencie. W wyniku tego pojawiło się całkiem nowe brzmienie – amalgamat kontrabasu, wiolonczeli, gitary, lutni, oudu i innych, które przekracza konwencjonalną ideę gry na kontrabasie.

‘Renaud nie jest jedynie kontrabasistą. On po prostu wykorzystuje kontrabas do czegoś innego. On jest muzyką’
‘Renaud Garcia-Fons wnosi do muzyki szczególną pasję oraz zrozumienie basu. Jego podejście oraz sposób w jaki modeluje swoje pizzicato oraz prowadzi smyczek obejmując melodyjne oraz improwizacyjne bogactwo są genialne.’ Jerry D’Souza

JAKUB OLEJNIK
Kontrabasista, gitarzysta basowy. Dyrektor Artystyczny Bass&Beat Festival. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej na kierunkach: klasyka (2002) oraz jazz (2008). Swój język muzyczny określa jako wszechstronny i różnorodny, a w jego muzyce słychać znakomity warsztat, elokwencję oraz bogatą wiedzę muzyczną. Występował na scenach większości krajów Europy. Koncertował na takich festiwalach jak Jazz Nad Odrą, Jazz Juniors, Cologne Jazz Night, Jazz Bez, Jazz Fest Brno, RCK Pro Jazz, Kosokvo Jazz Festival, Jazz Festiwal Košice, Musica Sacromontana, Green Town of Jazz, Era Jazzu czy Przystanek Woodstock.

Festiwal Bass&Beat odbędzie się 19-21 maja 2017r w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu.

Ceny wstępu wahają się między 80zł (pojedyncze zajęcia warsztatowe) a 420zł (full pass na cały festiwal). Bilety kupicie na stronie www.bassandbeat.pl/bilety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here