Bass&Beat Festival – koncerty

0

Bass&Beat Festival to wydarzenie zrzeszające wszystkich fanów niskich tonów, nie ważne, czy granych na kontrabasie, gitarze basowej czy tych syntetycznych. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego, kto te burczące alikwoty uznaje za sens i energię swojego życia.

Koncerty mistrzów gitary basowej i kontrabasu, co najmniej 27 warsztatów tematycznych, spotkania z przedstawicielami branży – oficjalne i te za kulisami,  laboratorium brzmień basowych – to tylko kilka atrakcji, jakie spotkają was na Festiwalu.

W tym tekście przybliżymy wam koncerty, jeśli jednak jesteście zainteresowani wszystkim, co ma w ofercie to wydarzenie, poszukajcie informacji na naszej stronie, kierując się tagiem Bass&Beat lub po prostu wejdźcie na www.bassandbeat.pl 🙂

Bilety wstępu na koncerty dostępne są w kilku wariantach i cenach:

  • Beat&Bass Festival 1 Day pass Koncerty i Warsztaty – 200zł (każdy dzień płatny osobno) – dostępne na: PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA
  • Beat&Bass Festival Koncerty Full Pass300zł – dostępne TU
  • Beat&Bass Festival Full Pass420zł – dostępne TU
Pamiętajcie! Festiwal Bass&Beat odbędzie się 19-21 maja 2017 roku w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu!

Poniżej przedstawimy wam program koncertowy Festiwalu oraz krótkie informacje o wykonawcach:

koncerty


19 maja, piątek:

 18:30 – Joanna Dudkowska feat. Kova
Basistka zaprezentuje swój nowy projekt “Joanna Dudkowska feat. Kova”, będący muzyczną eksploracją brzmienia basu i wiolonczeli otulonych grą światła. Usłyszycie autorskie utwory i ponadczasowe covery we własnych opracowaniach zespołu, będących fuzją różnych gatunków muzycznych.

20:00 – Pendofsky
Marcin Pendowski, jako pierwszy współczesny basista – solista zdecydował się nagrać album na starych, zapomnianych instrumentach z czasów Bloku Wschodniego, zwanych Komunobasami. Obecnie poza autorskim projektem Pendofsky jest członkiem zespołu Fisz Emade Tworzywo, z którym aktualnie promuje album “Drony” podczas trasy koncertowej.

21:15 Pilichowski Band – Electro STEP
Wojtek Pilichowski z zespołem zagra materiał ze swojej ostatniej płyty Electro Step oraz największe przeboje z wcześniejszych albumów. Skład muzyków to absolutna rewelacja! Nieznani dotąd szerzej młodzi ludzie: Tomasz Machański i Michał Trzpioła są bezapelacyjnie największym odkryciem instrumentalnym ostatnich lat. Na instrumentach klawiszowych gra Tomasz Świerk – kreator nowych brzmień i znakomity pianista jazzowy. Kasia Stanek, wokalistka nowego projektu Wojtka Pilichowskiego to wulkan ekspresji.

20 maja, sobota:

19:00 Jaromír Honzák – Face of BASS
Muzycy nie ukrywają swojego zamiłowania do elektroniki, drum & bassu, Erica Dolphy’ego czy ABBY; piękno ich twórczości wymyka się ograniczeniom i definicjom stylów. Oryginalna muzyka skomponowana jest przez członków zespołu. Antena dostrojona do odbierania fal z zewnętrznej jak i wewnętrznej przestrzeni. Odsłonięta twarz…

20:15 – Jakub Olejnik – The Simple Path
The Simple Path to najnowszy, autorski projekt kontrabasisty i gitarzysty basowego, Jakuba Olejnika. Razem z saksofonistą, Tomaszem Pruchnickim oraz perkusistą, Mateuszem Maniakiem, tworzą pełne energii trio stanowiące wypadkową wrażliwości oraz temperamentów tworzących ją artystów. Ich muzyka wyrasta z jazzowej tradycji, jednak nie boją się zapożyczeń, sięgają po motywy oraz środki wyrazu typowe dla muzyki klasycznej, czy etnicznej.

21:30 Renaud Garcia-Fons – Solo
Swoim występem Renaud Garcia-Fons odda miłosny hołd swojemu wybranemu instrumentowi czerpiąc inspirację z bogatej kolekcji dziesięciu autorskich albumów. Sam na sam z instrumentem (któremu towarzyszyć będą jedynie basowe loopy) poszerzy horyzont i tak już niebagatelnej wirtuozerii technicznej kreując kompozycje o nieprzeciętnej urodzie.

21 maja, niedziela:

19:00 Zawartko/Piasecki – Leć głosie
Magdalena Zawartko i Grzegorz Piasecki wywodzą się z dwóch rożnych, muzycznych światów – klasyki i jazzu. Połączyło ich zamiłowanie do muzycznych wyzwań, improwizacji i fascynacja poszukiwaniem nowych brzmień.  

20:15 Janek Gwizdala – Solo Show
Janek Gwizdala zaprezentuje muzykę z całego swojego bogatego katalogu dziesięciu autorskich płyt przearanżowanych na solowy bas. Zagra również napisany z myślą o trasie koncertowej nowy materiał z tegorocznego, nagranego w lutym w Nowym Jorku albumu. Przy użyciu looperów i dużej kolekcji pedałów nożnych Janek wykreuje unikatową muzyczną iluzję udziału wielu muzyków na scenie.

21:30 Igor Zakus – Spivanky + FINAŁ FESTIWALU
Wyjątkowy projekt, którego założycielem oraz liderem jest ukraiński wirtuoz gitary basowej Igor Zakus. Spivanky to muzyka pełna liryki oraz ekspresji, projekt w którym etniczna muzyka ukraińska spotyka się z nowoczesnym brzmieniem sekcji rytmicznej, tworząc nową jakość. Jazzowa harmonia i ciekawe aranżacje w połączeniu z wyjątkowym, ujmującym głosem wokalistki brzmią świeżo i interesująco, całości dopełniają piękne improwizacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here