5 rzeczy, których nie wiedzieliście o PRS CE 24

1
PRC-CE-24

Model CE o konstrukcji bolt-on był obecny w ofercie Paul Reed Smith od roku 1988 do 2009, by po 7 latach nieobecności powrócić na dobre do katalogu tego amerykańskiego producenta gitar. Oto 5 ciekawostek na temat tego wyjątkowego modelu.

Marka PRS Guitars kojarzona jest przede wszystkim z konstrukcjami set-in, czyli szyjką wklejaną w korpus gitary, z obydwoma tymi elementami wykonanymi najczęściej z mahoniu.

PRS-CE_24

Model CE wykonany był według nieco innej koncepcji, z szyjką przykręcaną do korpusu, a przy okazji wprowadził nowe rodzaje drewna do wachlarza gitar Paul Reed Smith.

Jack-Higginbotham-Rob-Carhart-PRS-CE-24

W wywiadzie opublikowanym na oficjalnej stronie PRS Guitars Jack Higginbotham i Rob Carhart dwaj pracownicy firmy, zaangażowanie w stworzenie pierwotnej oraz współczesnej wersji CE, dzielą się 5 ciekawostkami na temat tego modelu. Oto one:

  1. Model CD 24 debiutujący w roku 1988 był pierwszą gitarą PRS z klonową szyjką.
  2. W latach 1988-2009 model CE produkowany był z różnych kombinacji drewna, włączając w to olchę, klon, mahoń, palisander.
  3. Na początku lat 90. modelem CE zainteresował się Alex Lifeson z zespołu Rush, który do dziś ma egzemplarz dostarczony mu wtedy do spróbowania.Alex-Lifeson-Rush
  4. Projektanci spodziewali się że konstrukcja CE będzie dużo szybsza i tańsza w budowie – w rzeczywistości tak się nie stało, ale cena i tak pozostała niższa od modeli set-in.
  5. Seria CE powróciła do katalogu w wyniku poszukiwania „złotego środka“ pomiędzy tańszą, amerykańską linią S2 a flagowymi modelami PRS Core.

Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj