Zapraszamy na Metropolia jest Okey 2018

0

Zapraszamy na XII edycję Metropolia jest Okey. Tegoroczne wydarzenie, to impreza dla miłośników różnych dziedzin sztuki – muzyki, teatru a nawet literatury.

Edycja 2018 odbywać się będzie w dniach od 26 do 30 grudnia 2018. Organizatorzy przygotowali dla was sześć koncertów muzyki rozrywkowej, dwa dni prezentacji muzyki klasycznej, spektakle teatralne, spotkania z książką i spektakl operowy dla dzieci. Warto zarezerwować sobie ten międzyświąteczny czas na spotkania z trójmiejską kulturą.
Więcej informacji również na stronie organizatora, www.nck.org.pl.

Media społecznościowe Festiwalu:
Twitter – www.twitter.com/FestiwalMJO
Instagram – www.instagram.com/metropolia_jest_okey
Mapa wydarzeń: www.google.com/maps

Informujemy, że wydarzenia festiwalowe są dokumentowane przez fotografa oraz ekipę filmową w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.PROGRAM SKRÓCONY:

 • 26.12.2018 środa, Klub Parlament – KONCERTY, wstęp: 5 zł
  Prowadzenie: Tomasz Olszewski
  18.00 – 18.30 Black Sugar
  18.40 – 19.10 Detko Band
  19.20 – 19.50 Paweł Przyborowski
  20.00 – 20.30 Karski
  20.40 – 21.10 Cotton Wing
  21.20 – 21.50 Q
  22.20 – 22.50 Tayka Band
  23.00 – ………. Access Denied

 • 26.12.2018 środa, g.19.05, Radio Gdańsk – KONCERT IRKA WOJTCZAKA „Pół wieku w butach po ziemi i nad…” + goście / transmisja na żywo w RG
  • Irek Wojtczak – wielokrotnie nagradzany saksofonista, aranżer, edukator, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Znakomicie wpisał się w polską scenę muzyczną gdzie jako saksofonista nagrał ponad czterdzieści albumów. Od lat jest animatorem polskiej muzyki ludowej, która stała się inspiracją do jego trzech albumów: „Direct Memory Access”, „Play it again” oraz „Folk Five” z udziałem nowojorskich muzyków The Fonda/ Stevens Group. Album ten został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record takich jak: Karl Ackermann, C.Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak Folk Five ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego The Wire (listopad 2015). Wystąpił w specjalnym projekcie Tymański Polish Brass Ensemble z towarzyszeniem znakomitego nowojorskiego trębacza Dave’a Douglasa oraz Jamie Baum American – Polish Septet. Koncertował z Fonda/Stevens Group, David Murray, Jim Black, Chris Speed, Herb Robertson, Mitch & Mitch, Pink Freud, Możdżer – Tymański – projekt Chopin. Współtwórca grupy SHMIB – Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bioartem.

 • 27.12.2018, czwartek, g.18.00, Radio Gdańsk – KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ, wstęp wolny
  • Jędrzej Kacprzyk – kontrabas, Elżbieta Pasierowska – Kołodziej – fortepian
   Jędrzej KACPRZYK (I rok studiów III st.) z klasy kontrabasu prof. dra hab. Leszka Sokołowskiego zajął III MIEJSCE (I miejsca nie przyznano) i otrzymał dwie nagrody pozaregulaminowe: Nagrodę Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej i Nagrodę specjalną za wspaniałą interpretację utworu “Ad Libitum et Quasi Polonaise” na kontrabas i fortepian Zdzisława Szostaka na 12. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (14-23/09/2018).

 • 28.12.2018, piątek, g.18.00, Ratusz Staromiejski – MUZYKA KLASYCZNA + UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD MARSZAŁKA DLA TWÓRCÓW KULTURY, wstęp wolny
  • Zespół 5/6 (pięć szóstych) to grupa wokalistów z różnych zakątków Polski ściśle związana ze sceną Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Wykorzystując technikę śpiewu a’capella wykonują utwory z takich gatunków muzycznych jak pop, jazz, funk.

 • 29.12.2018, sobota, g.16.00, Ratusz Staromiejski – METROPOLIA DLA DZIECI, wstęp wolny
  • Les Femmes „Opera jak z bajki” – kolaż operowy z fragmentów oper różnych kompozytorów. Pojawią się arie, duety i tercety: królewien, czarownic, Jasia i Małgosi, czy brzydkich sióstr Kopciuszka. Nie zabraknie momentów, w których dzieci będą mogły wystąpić na scenie. Będzie wesoło, kolorowo i muzycznie.
 • 29.12.2018, Centrum św. Jana, g.18.00 – DZIEŃ TEATRÓW, wstęp wolny
  • 18.00 Teatr Navpaky – „Skazane kochać” ’60 min.
   To sztuka w jednym akcie dla sześciu aktorek i aktora, w której jasno określony jest jedynie czas i miejsce akcji: cmentarz nocą, bohaterka wywołuje ducha zmarłego męża. Plastyczność, widowiskowość i dramaturgia spektaklu w połączeniu z interpretacją reżysera i grą aktorów trzymają widza w napięciu do końca.
  • 20.00 Latajacy Cyrk Ideii – „Ostatnia wieczerza: Slavery still exists”
   Spektakl koncentruje się na wyodrębnieniu najważniejszych przyczyn dramatycznego rozziewu między „wzrostem gospodarczym”* a poziomem relacji społecznych w czterech płaszczyznach: religijnej (msza laicka), edukacyjnej (lekcja języka polskiego), domowej (krótka historia kobiety) i mediasfery (przestrzeń publiczna. Do udziału w tym przedstawieniu zaproszeni zostali twórcy offowi z różnych środowisk

 • 30.12.2018, niedziela, Ratusz Staromiejski – DZIEŃ LITERATURY, wstęp wolny
  • 18.00 Spotkanie z jedną książką
   Podczas tradycyjnego już spotkania zaproszeni goście opowiedzą o jednej przeczytanej w 2018 roku książce, która wywarła na nich szczególne wrażenie.
   Goście: Marta Handschke (graficzka, ilustratorka, wokalistka, autorka książki “Brzuch Matki Boskiej”), Natalia Fiedorczuk-Cieślak (wokalistka, autorka książek “Jak pokochać centra handlowe” oraz “Ulga”) oraz… niespodzianka
   Prowadzenie: Szymon Jachimek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here