Profesjonalny rejestrator Zoom F8 MultiTrack Field Recorder

0

Spójrzmy prawdzie w oczy. Profesjonalny sprzęt dla filmowców, który mieściłby się w granicach rozsądku biorąc pod uwagę cenę, jest raczej rzadkością. Na szczęście z pomocą, w końcu, przybył Zoom F8 MultiTrack Field Recorder.

Wielościeżkowy rejestrator cyfrowy Zoom F8 MultiTrack Field Recorder, to sprzęt stworzony z myślą o filmowcach i sound designerach. Skierowany został więc do bardzo wąskiego grona odbiorców. Zatem sprzęt musi odpowiadać najbardziej wyspecjalizowanym klientom. Jednym z parametrów hamujących rynek w Polsce, zawsze była cena.
Sprzęt z tej wąskiej dziedziny akustyki, jakim jest rejestrowanie dźwięków na zewnątrz (poza studiem), kosztował zazwyczaj wiele więcej, niż prezentowany rejestrator.
Ile więc kosztuje ta niewielkich rozmiarów skrzynka?
Zoom F8 MultiTrack Field Recorder to koszt około 5000 PLN, choć istnieje możliwość znalezienia go w jeszcze lepszych cenach nie wykraczających poza 4500 PLN. Wystarczy trochę cierpliwości i determinacji.

Zoom F8 jest wyposażony w 8 wejść XLR/TRS typu combo i świetnej jakości preampy gwarantujące wysoką jakość, niski poziom szumów (-127 dBu EIN) oraz wysoki gain wejściowy (do 75 dB). Parametry te są kluczowe dla wysokiej jakości nagrań, co bardzo często dyskwalifikuje produkty tanie, dostępne na rynku.
F8 MultiTrack Field Recorder nagrywa w jakości do 24-bit/192 kHz. Udostępnia również 2 sloty na karty pamięci (SD/SDHC/SDXC) obsługując maksymalnie 512 GB. Dodatkowo sprzęt wyposażony jest w moduł bluetooth, który skutecznie ułatwia pracę w warunkach terenowych poprzez możliwość zdalnego sterowanie urządzeniem z poziomu iOS. Umożliwia to aplikacja Zoom F8 Control App

Jeśli chodzi o wygląd Zoom F8 MultiTrack Field Recorder, to chyba nie jest to najistotniejszym parametrem urządzenia. Trzeba jednak przyznać, że wygląda schludnie, a jego obudowa jest solidna i świetnie spasowana. To kolejny dowód na to, że Zoom stworzył produkt do zadań specjalnych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.zoom.co.jp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here