Warm Audio WA-8000: Czego oczekujemy od mikrofonu lampowego?

557
Warm Audio WA-8000
Warm Audio WA-8000

Debiutujący pod koniec ubiegłego roku Warm Audio WA-8000 (o czym pisaliśmy TUTAJ) to lampowy mikrofon wiernie oddający charakter legendarnego pierwowzoru. Posiadanie mikrofonu, na jakim od 30 lat nagrywają najwięksi wykonawcy popu, hip-hopu i R&B jest marzeniem wielu producentów, realizatorów i muzyków. Ale co to konkretnie znaczy?

Liczba zadowolonych użytkowników mikrofonu lampowego WA-8000 stale rośnie. Jest on jednym z tych mikrofonów, od których oczekuje się naturalności, czystości i szczegółowości. Czy wywiązuje się ze swojego zadania? Jak czytamy w wielu opiniach i recenzjach, można powiedzieć, że wręcz znakomicie. Dodatkowo dodaje jeszcze coś od siebie dodaje: ducha lat dziewięćdziesiątych, w których obok rozkwitu muzyki grunge i pop, zabłysnęły światowe hity rapu i hip-hopu.

Ukłon w stronę lat dziewięćdziesiątych

Wyglądem i konstrukcją WA-8000 nawiązuje do znanego wielkomembranowego mikrofonu pojemnościowego z lat dziewięćdziesiątych, po którego sięgały takie sławy jak Dr. Dre, Mariah Carey, Boyz II Men, Brian McKnight, Eminem, Rihanna czy Drake. Lubiany był on za naturalną i otwartą górę pasma, niezwykle wyraźną średnicę i zdolność do rejestracji szczegółów wokali. Dokładnie tego samego możemy spodziewać się po mikrofonie WA-8000: otwartej góry, krystalicznie czystej średnicy i umiejętności uchwycenia każdego szczegółu ze źródeł akustycznych.

Warm-Audio-WA-8000-Sony-C-800G

Nie tylko do rapu, hip-hopu i R&B

Jak na prawdziwego studyjnego wyjadacza przystało, WA-8000 robi świetną robotę nie tylko przy nagrywaniu wokali i nie tylko w rapie czy hip-hopie. Oczywiście potrafi wyczarować ów charakterystyczny „powietrzny” i dopracowany dźwięk, znany z najlepszych nagrań od lat dziewięćdziesiątych do dzisiaj, jak również doskonale poradzi sobie z rejestracją przestrzeni oraz w sesjach wymagających wysokiego poziomu szczegółowości.

Masz ochotę przetestować WA-8000?

Oczywiście rzec można, że to tylko słowa. Zatem jeśli chcesz sprawdzić mikrofon WA-8000 osobiście w swoim studiu i wyrobić sobie o nim własne zdanie, napisz do firmy Audiostacja, będącej przedstwicielem marki Warm Audio na adres: m.bracha@audiostacja.pl.

Sugerowana cena mikrofonu: 6.770 PLN

Posłuchaj jak brzmi:

Obejrzyj recenzję mikrofonu:

Więcej szczegółów
Producent: https://warmaudio.com/wa8000
Dystrybutor: https://audiostacja.pl