Warm Audio przedstawia kompresor lampowo-optyczny WA-1B

308
Warm-Audio-WA-1B_uptone

Najnowszy Warm Audio WA-1B to na współczesna wersja klasyka CL1B dostępna za 1/3 ceny oryginału! Ten lampowo-optyczny kompresor odtwarza światowej klasy skandynawską kompresję lampową, łącząc gładkie lampowo-optyczne ciepło z precyzyjną kontrolą!

Podobnie jak oryginał preferowany przez producentów i inżynierów od Chrisa Lord-Alge’a po Ricka Rubina, WA-1B zapewnia cenioną „muzykalną” kompresję opartą na obwodach lampowo-optycznych o szybkości i zakresie kontroli bardziej kojarzonym z nowoczesnym przetwarzaniem dynamiki.

Warm-Audio-WA-1B-inside

Ręcznie okablowany, aby autentycznie odtworzyć brzmienie słynnego obwodu, WA-1B łączy w sobie specjalnie zaprojektowane transformatory o dużym rdzeniu od Lundahl Sweden, specjalnie dobrane lampy JJ i Tung-Sol oraz precyzyjny element optyczny klasy premium, zapewniający ultraszybkie i precyzyjne działanie bez poświęcania autentycznego analogowego ciepła.

Aby zapewnić rozszerzone przetwarzanie dynamiki, WA-1B zapewnia wszystkie klasyczne, rozbudowane elementy sterujące oryginału w tym ratio 2:1 – 10:1, zmienny próg zadziałania, stały / ręczny / łączony atak i zwolnienie, wiele opcji pomiaru, podwójne połączenia magistrali sidechain i tryb true-bypass.

Warm-Audio-WA-1B-and-TUBE-TECH-CL-1B
Warm-Audio WA-1B & TUBE-TECH CL 1B

Próg zadziałania: WA-1B obsługuje zmienny próg zadziałania, dając użytkownikowi maksymalną kontrolę nad tym, ile kompresji zostanie zastosowane do każdego sygnału na różnych poziomach wejściowych.

Współczynnik ratio: Współczynnik WA-1B jest zmienny i ma płynną regulację w zakresie od 2:1 do 10:1. Od delikatnej i muzycznej kontroli dynamiki do mocnej kompresji!

Attack i Release: Kontrolery Attack/Release w WA-1B są wyjątkowe, ponieważ operacje ataku/zwalniania można przełączać
z ustawienia stałego, ustawienia ręcznego (zmiennego) lub ustawienia łączonego. W trybie „stałym” WA-1B zapewnia naturalny czas ataku i zwolnienia elementu optycznego. Ustawienie łączone w szczególności stwarza możliwość bardziej zniuansowanej krzywej czasu zwolnienia. Ta podwójna stała czasowa jest specjalną cechą WA-1B.

Warm-Audio-WA-1B_front

Przełącznik miernika: Przełącznik miernika WA-1B ma trzy ustawienia: poziom wejściowy, kompresji i wyjściowy. Ustawiony na „wejście”, miernik VU odczytuje poziom na wejściu. Po ustawieniu na „kompresję”, miernik VU odczytuje redukcję wzmocnienia. Stanem stałym jest „0”, a stopień kompresji jest wyświetlany jako igła przesuwająca się od prawej do lewej od 0dB. Ustawiony na „wyjście”, miernik VU odczytuje poziom na wyjściu.

On/Bypass: Przełącznik on/bypass na WA-1B aktywuje lub omija kompresor. Jest to twarde obejście, co oznacza, że żaden sygnał nie przechodzi przez obwody w trybie obejścia.

Podobnie jak cały sprzęt Warm Audio, WA-1B jest skrupulatnie ręcznie testowany i sprawdzany przez wyszkolonych techników z pasją do tworzenia muzyki w Austin, TX USA.

Popularne zastosowania

  • Naturalna, wszechstronna kompresja wokalu
  • Kształtowanie i kontrola basu tak, aby był dobrze osadzony w miksie
  • Dodaj profesjonalną kompresję do dynamicznych źródeł bez niszczenia oryginalnego brzmienia.

Artyści stosujący ten styl kompresji

  • Artyści: Adele, John Legend, Taylor Swift, Alicia Keys
  • Producenci i inżynierowie: Rick Rubin, Chris Lord-Alge, Richard Furch

Więcej szczegółów
Producent: https://warmaudio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl