RODECaster Duo i RODECaster Pro II z najnowszą aktualizacją!

0

Wreszcie jest! Długo wyczekiwana aktualizacja firmware’u (wersja beta) pojawiła się dla urządzeń RODECaster Duo i RODECaster Pro II, zapewniając jeszcze większą elastyczność tych potężnych, a jednocześnie mobilnych i kompaktowych rozwiązań audio każdego twórcy i podcastera!

Co nowego? W skrócie jest to m.in. możliwość podłączenia mikrofonu RØDE USB do RØDECaster, możliwość regulacji poziomów poszczególnych padów SMART, funkcja „ducking” miksera, a także szereg ulepszeń i optymalizacji systemu.

UWAGA! Aby wypróbować wszystkie najnowsze funkcje wejdź na stronę: https://rode.com/en/support/rodecaster-pro-ii-beta-program i zarejestruj swój sprzęt.

rodecaster-beta-testing

Łączność mikrofonu USB z RØDECasterami

Dzięki wprowadzeniu tej nowej funkcji można teraz podłączyć maksymalnie pięć mikrofonów do RØDECaster Pro II i do trzech do RØDECaster Duo, co zapewnia jeszcze większą wszechstronność podczas nagrywania większych podcastów. Ta funkcja wymaga, aby RØDECaster „hostował” mikrofon USB, podobnie jak komputer, co jest zaawansowaną funkcją, której nie oferuje żaden inny interfejs audio. Możesz podłączyć większość obecnych mikrofonów USB RØDE, w tym PodMic USB, NT-USB+, NT-USB Mini, VideoMic NTG, VideoMic GO II, XCM-50 i XDM-100.

Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć mikrofon do portu USB 2 RØDECaster za pomocą standardowego kabla USB, tak jak w przypadku podłączenia do komputera, a następnie przypisać USB 2 do suwaka, którego chcesz użyć do sterowania poziomem mikrofonu. Aby monitorować dźwięk podczas korzystania z mikrofonu USB, należy użyć wbudowanego wyjścia słuchawkowego, aby upewnić się, że nie występują żadne opóźnienia.

Będziesz mieć również dostęp do całego cyfrowego przetwarzania sygnału, do którego zdolny jest twój mikrofon. Na przykład, PodMic USB zapewnia dostęp do pełnego zestawu procesorów, które można znaleźć w RØDE Central, RØDE Connect lub UNIFY, w tym prostych efektów Depth, Sparkle i Punch, a także zaawansowanego przetwarzania.

Ta nowa funkcja sprawia, że modele RØDECaster są bardziej elastyczne niż kiedykolwiek wcześniej, dając możliwość podłączenia ulubionego mikrofonu XLR, mikrofonu bezprzewodowego, a teraz także mikrofonu USB.


Obejrzyj także porównanie obu modeli:


Personalizacja SMART Padów i inne aktualizacje

Dodanych zostało również kilka nowych funkcji do SMART padów. Możesz teraz dostosować poziom głośności dźwięków przypisanych do każdego z padów za pomocą zupełnie nowego pokrętła trymowania. Jest to przydatne do indywidualnego dostosowywania każdego z dźwięków, aby były zrównoważone, lub do podkręcenia określonego dźwięku, jeśli chcesz, aby był głośniejszy.

Dostępna jest również nowa regulacja głębokości działania miksera „ducking”. To działanie miksera tymczasowo obniża poziom wszystkich innych kanałów, gdy host podłączony do kanału mikrofonowego numer 1 zaczyna mówić. Teraz można dokładnie kontrolować, jak duża redukcja wzmocnienia zostanie zastosowana do innych kanałów, gdy zostaną one „wyciszone”, co jest przydatne, aby zapewnić, że gospodarz podcastu będzie zawsze słyszany bardziej niż inni goście.

Ta nowa aktualizacja odblokowuje również pełną kompatybilność z Wireless PRO, w tym możliwość zmiany ustawień GainAssist z poziomu samego RØDECastera.

Dodano także szereg ulepszeń systemowych i optymalizacji w celu zapewnienia lepszej stabilności i uczynienia serii RØDECaster jeszcze łatwiejszą w użyciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj