Trinnov NOVA z premierą na targach NAMM Show 2023!

136
Trinnov-NOVA

20-lecie powstania firmy Trinnov i zbliżające się największe międzynarodowe targi muzyczne NAMM Show 2023, to idealna okazja aby zaprezentować światu nowy procesor studyjny NOVA, który ma ogromne szanse stać się niezbędnym sprzętem dla twórców muzyki.

Trinnov Audio to francuska marka dostarczająca innowacyjne rozwiązania dla różnych rodzajów mediów, branży rozrywkowej czy placówek badawczych. Jest niewątpliwym pionierem w dziedzinie technologii aktywnej akustyki, projektantem i producentem referencyjnych procesorów audio dla kin domowych, najwyższej klasy sprzętu hi-fi, profesjonalnych studiów nagraniowych i sal kinowych. Firma jest znana ze swojego nowatorskiego optymalizatora akustyki pomieszczeń, wykorzystywania ekskluzywnej technologii remappingu, a także prac badawczych w dziedzinie audio 3D i kontroli pola akustycznego. Na jej liście klientów znajdują się m.in.: Technicolor, Fox, BBC, Globo, NHK, Toho i UGC.

Obchodząc w tym roku 20-lecie obecności na rynku, firma ma zamiar wprowadzić nową generację produktów w linii pro audio, a pierwszym z nich jest tytułowa NOVA, której szczegóły i pełną specyfikację poznamy podczas tegorocznych targów NAMM Show, które będą odbywać się w dniach 13-15 kwietnia w Anahaim w Kalifornii.

Trinnov będzie zajmować stanowisko 15718, a 7 przedstawicieli firmy będzie odpowiadać na pytania i dokonywać demonstracji produktu. Według planu NOVA ma być dostępna już w czerwcu 2023 roku.

Nowa generacja produktów firmy Trinnov

Trinnov-NOVA

“Jestem niezmiernie podekscytowany, mogąc wreszcie ujawnić owoc niesamowitych działań w zakresie projektowania sprzętu, rozwoju oprogramowania i doświadczeń użytkownika, jakie przez ostatnie 4 lata wykonał nasz dział R&D. NOVA będzie miała swoją premierę w dwudziestą rocznicę powstania firmy. Ta nowa platforma pozwoli nam dotrzeć do większego grona odbiorców za pomocą bardziej opłacalnych rozwiązań dla zastosowań stereo i małych systemów surround. W trakcie projektowania przyłożyliśmy taką samą wagę do wydajności i trwałości jak przy projektowaniu poprzedniej generacji. Wiąże się to z możliwością rozwoju i zachowania tego samego oprogramowania na obydwu platformach sprzętowych,” 

– mówi Arnaud Laborie, CEO i współzałożyciel firmy Trinnov Audio

Jak dodaje Arnaud, NOVA różni się od produktów poprzedniej generacji tym, że nie korzysta z komputera. Nowy rdzeń Trinnov oparty jest na procesorze ARM, który dostarcza wymaganej mocy obliczeniowej, by umożliwić przetwarzanie ograniczonej liczby kanałów, bez konieczności podłączania dodatkowych procesorów lub wiatraków chłodzących.

Nowy studyjny klasyk

NOVA ma zadatki na zostanie niezbędnym sprzętem dla twórców muzyki, ponieważ spełnia 3 podstawowe funkcje.

  • Optymalizacja to najistotniejsza cecha NOVY. Ekskluzywna technologia korekcji akustyki pomieszczenia i optymalizacji akustycznej firmy Trinnov cieszy się uznaniem wielu słynnych inżynierów dźwięku i producentów muzycznych. NOVA może przetwarzać i optymalizować do 6 kanałów, włącznie z zarządzaniem basem. 
  • NOVA to nie tylko cyfrowy procesor akustyczny, to także potężny kontroler monitorów, który właściwie nie ma ograniczeń. Od wyboru różnych zestawów głośników, przez tworzenie downmixów po alternatywny monitoring.
  • I wreszcie, za pomocą sieciowej karty dźwiękowej Dante NOVA może służyć jako interfejs audio do integracji monitorowania bezpośredniego z programem DAW.

Pełna specyfikacja produktu zostanie przedstawiona tydzień przed targami NAMM Show.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.trinnov.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl